Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cinsiyet ve Akvaryum (Resimli)

zeynep09

Bronz 4 Üye
Kapluşlarım 1 yıllıklar 8 cmler ve cinsiyetlerini öğrenmek istiyorum...
Bunlar aburun alt kabuğu ve kuyruğu...
[IMG]mailto:/2zftx7t.jpg*
[IMG]mailto:/11261b7.jpg*
Bunlarda cuburun resimleri :D
[IMG]mailto:/2iw3rep.jpg*
[IMG]mailto:/flhx0l.jpg*
Bir de bu yemi kullanıyorum sizce uygun mu? Eskiden Tetra Reptomin kullanıyordum bir de bunu denedim bunu daha iştahlı yiyorlar sizce ne yapaayım?
[IMG]mailto:/1zqag6b.jpg*
Burası da akvaryumumuz.. Şimdilik akvaryumumuz yok ama en kısa zamanda akvaryum alacağız :D Ölüm fanusundan ancak bu şekilde kurtarabildim. Taşla doğallar ve sağlıklılar :D
[IMG]mailto:/2wdofn8.jpg*

Cvp: Cinsiyet ve Akvaryum (Resimli)

Galiba Dişiler Çünkü Gördüğüm Kadarıyla Erkeklik Organları Gözükmüyor Ama Yinede Ben Dedim Diye Öğrendim Demeyin

Bariz değişimi erkeklerde daha rahat gözlemlediğimiz için şu anda karar vermek zor bence. Bu şekilde giderse dişi olacak gibi geldi. Ancak daha zaman gerekiyor. Bir dahaki yaz başında daha net belli olabilir.

Arkadaşlar benimkide 3.5 4 cmtimler ama erkek kapluşlar gibi organı var kuyruğunun başladığı yerde yuvarlak ve ufak bi oynayan kapçak var sizce nedir

O yem genelde kimse tarafından önerilmiyor. Ben hiç kullanmadım. Ana yem olarak Reptominden şaşmayın derim. Yada Sera Raffy P de ana yem için uygun. Yem markası olarak JBL, Sera, Tetra ve Tropikal tercih etmenizi öneririm.

Umarım yakında plastik kaptan kurtarabilirsiniz. Su sıcaklığı da 28 derece olmalı. Ek olarak belirtmek istedim.

Sinan bey erkekler cinsel organlarını her zaman çıkarmıyor.

Abur'u ben kıza benzettim yine de 8 cm bir şey söyleyebilmek için henüz erken.
Bir dahaki fotoğraf çekişinizde tırnaklarını ,kuyruklarının tamamını çekerseniz cinsiyet konusunda daha iyi yardımcı olunacaktır. Cubur'u hiç anlayamadım çünkü.

Sanyu inanın çok kalitesiz bir yem. 1 yılda 8 cm olmalarını kabın küçüklüğüne ve yemin kalitesizliğine bağlıyorum ben. 8 cm iki adet kaplumbağaya o kap kesinlikle yetersiz. Tetra reptomin, sera raffy p, jbl agil gibi yemleri tercih etmenizi öneririm.

Eğer daha 4 cmlerse cinsiyetleri öğrenmek çok zordur... Biraz daha bymeleri lazım

Ayrıca teşekkür ederim ben kız olduklarını düşünüyordum inş. ikiside kızdır :D

Geri