Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaanbnci

Bronz 1 Üye
mailto:/W1qm54.jpg

2.5 ay once petshopdan aldim ikisinide adam biri disi biri erkek diye verdi ama ben hala emin degil sizce cinsiyetleri nedir bide ortalama kac ayliklardir

Tahminen eylül-ekim civarı yavruları. Cinsiyet ancak 10 cm kabuk boyu civarı belli olur. Bu zamanlar ancak kan testi ile belli olur ama hayvanlara eziyet çektirmek olur.

İkisinde de kafada kırmızı benek var bunlarda normal reslere göre kabukta sarı renk oranı biraz fazla olur.

Cvp: Cinsiyet

Yurtdışında özellikle Avrupa'da ve Amerika'da üretim yapan üreticiler bir çok özelliğini kargo için paketlenen canlının muhafaza edildiği kaba not düşerler ancak Türkiye'ye giren kaplumbağaların neredeyse tamamı Güney Asya'dan strafor kutu içerisinde tepeleme olarak geldikleri için satıcı tarafından cinsiyet konusunda yapılan yorumların gerçeği yansıttığını düşünmemek gerekir.
Gelişimleri sırasında kuyruklarının hemen üzerindeki plastronun(alt kabuk) alt iki plakasının şekil değişimine göre kaplumbağaların cinsiyeti konusunda sen de yorum yapabilirsin.

Örnek

mailto:/Z7XrOG.jpg

Cvp: Cinsiyet

her gün her gün yeni konu açmak istemedim bi sorum var abiler
mango kökü suyu çok sarartmaya basladı bunun için bi el/ev yapımı dış filtre yapsam o sararma gider mi ? yada önerirsiniz

Kökü sığacağı tencerede kaynatırız. Tahminen 40-45 dakika. Büyük tencere yok ise yarı kısmını bir çevirip diğer kısmını bir kaynatırız. Bu sayede hem parazit ve bakteriler ölür hemde özsuyu büyük oranda azalır.

Kökün şekil ve yapısına bağlı olarak bir iki ay daha salınım yapabilir. Sonra özsu biter ve sarı salınım durur. Bir iki sene bu şekilde gider ve sonrasında çürümeye başlayıp süngerleşir ve çürüyüp dağılır. Bu sarılığı suyu kısmi değişimlerle inceltiriz. Bu salınım suyun pH dengesini sağlar. Yalnız dış filtre yok ise yani içfiltre kullanılıyorsa bu amonyak patlamasının neden olduğu sarılığı örter.

Sadece yapacağın suyu kısmi değişimlerle inceltmek.

Cvp: RE: Cinsiyet

cem' Alıntı:
Kökü sığacağı tencerede kaynatırız. Tahminen 40-45 dakika. Büyük tencere yok ise yarı kısmını bir çevirip diğer kısmını bir kaynatırız. Bu sayede hem parazit ve bakteriler ölür hemde özsuyu büyük oranda azalır.

Kökün şekil ve yapısına bağlı olarak bir iki ay daha salınım yapabilir. Sonra özsu biter ve sarı salınım durur. Bir iki sene bu şekilde gider ve sonrasında çürümeye başlayıp süngerleşir ve çürüyüp dağılır. Bu sarılığı suyu kısmi değişimlerle inceltiriz. Bu salınım suyun pH dengesini sağlar. Yalnız dış filtre yok ise yani içfiltre kullanılıyorsa bu amonyak patlamasının neden olduğu sarılığı örter.

Sadece yapacağın suyu kısmi değişimlerle inceltmek.

ısıtıcıdan dolayı su zaten buharlaşıyor üzerine su ekleyincede değişen pek bişey olmuyo valla abi
bi dış filtre yapmayı düşünüyorum

Dış filtre bu konuda fazla bir netice vermez. Sonuçta toz olarak değil sıvı olarak suda duruyor. Su girdiği gibi çıkar. Suyu 3'te 1 veya yarıya yakın yenile. Yada çıkarıp bir daha kaynat.

Özsuyu yoğun o zaman biraz daha kaynatırsan iyi olur. Dal köklerin lifleri sıkı olduğu için uzun sürede çıkar. Ana köklere göre daha uzun ömürlüdür.

Geri