Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cinsiyeti ve genel durumu nasıl ?

Orhnokrrr

Bronz 1 Üye
Cinsiyetini ve genel durumunu öğrenmek için yazdım yardımcı olur musunuz akvaryum ve gerekli tüm ekipmanları tam beslenmesi gayet iyi iştahı açık kabuk boyu 7 cm

Ekli dosyalar

• IMG_4370.jpeg
    IMG_4370.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_4371.jpeg
    IMG_4371.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_4372.jpeg
    IMG_4372.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_4373.jpeg
    IMG_4373.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_4374.jpeg
    IMG_4374.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG_4376.jpeg
    IMG_4376.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 19
Hayvan daha ufak şimdi net belli olmaz 11 cm kabuk boyunda belli olur tam. Cimsiyet için kuyrugun alttan fotoğrafını atmanız lazım

Hocam tirnaklarindan dolayi erkek gibi duruyor. Benim hayvan 6cm aldigim yerde yasli bir adam vardi baya iyi anliyor genel olarak surungenlerden. O soylemisti.

Cinsiyeti 10 cm kabuk boyuna doğru anlaşılır. Bazı erkeklerin ön tırnakları 9 cm civarı uzamaya başlar. 11 cm kabuk boyuna doğru dişi veya erkek olduğu netleşir.

Tırnaklar erkek olmaya meyilli olsa da son anda değişebilir. Erkekse 9 cm sonrası tırnaklar kendini belli eder.

Göz kulaklar ve kabuk yapısı gayet güzel. Hayvan sağlıklı.

Cinsiyetini ve genel durumunu öğrenmek için yazdım yardımcı olur musunuz akvaryum ve gerekli tüm ekipmanları tam beslenmesi gayet iyi iştahı açık kabuk boyu 7 cm
Benim iki kaplumbagam var bi dişi biri erkek dişi olan sakin ısırmak istemiyor beni ama erkek olan biraz agresif elime aldıgımda falan tıslıyor bazen yani hareketlerindende büraz secebilirsiniz erkekse alt kabugu dümdüz degil içeriye dogru basık oluyor birde ordan anlasılabilir benim erkek kaplumbagamda daha 6-7 cm oldugu zaman anlamıstım erkek oldugunu alt kabugu cok belirgin içe dogruydu çünkü

Benim iki kaplumbagam var bi dişi biri erkek dişi olan sakin ısırmak istemiyor beni ama erkek olan biraz agresif elime aldıgımda falan tıslıyor bazen yani hareketlerindende büraz secebilirsiniz erkekse alt kabugu dümdüz degil içeriye dogru basık oluyor birde ordan anlasılabilir benim erkek kaplumbagamda daha 6-7 cm oldugu zaman anlamıstım erkek oldugunu alt kabugu cok belirgin içe dogruydu çünkü
Hızlı gelişiyorsada genelde dişi oluyor

Geri