Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cinsiyetini belirleyemedim

brk649

Gümüş 5 Üye
arkadaslar 2 tane bebek su kaplumbağası var kırmızı yanaklı olan dişi sarı yanaklıyı belirleyemedim erkek gibime geliyor ama kloakası dişininki gibi kuyruk köküne yakın değil yani kuyruk bitimine kadardada değil bir yani kloakayı bulamadım lütfen yardım

Başlıkta yardım,acil gibi kelimeler kullanmak yasaktır/tubidik

RE: cinsiyet belirleyemedim yardım

en az kaç yaşında belli olur ?

ergenliğe kaç yasında giriyorlar

yavrular yok yani bilginiz varsa kabuk dökmesiyle yaşını hesaplamanın ondan sordum yinede sağol

Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım/tubidik

yaşını net olarak yumurtadan çıkış tarihini bilmeden hesaplamak mümkün değil.. büyüklüğüne göre de sadece yaklaşık olarak hesaplanabilir. çünkü büyüme, bakıldığı ortama beslenmesine, yaşam alanına vb pek çok şeye bağlı olarak değişebiliyor. 1 -1,5 yaşlarında 8-9cm kaplumbağa olabileceği gibi 5yaşında 6-7 cm de olabilmekte .. cinsiyetini de yaklaşık 8-10cm büyüklüğe ulaştıklarında özellikle ön tırnaklarından anlayabilirsiniz. erkeklerin dişilere göre bariz oranda daha uzun olur ön tırnakları.. umarım yardımcı olabilmişimdir..

anladımda 5 yasında neden küçük :d 5 6 cm

eğer bakım şartları beslenmesi vb. iyi olmazsa yaşı büyük de olsa ufak kalabilir. bunu anlatmak için demiştim sadece :)

benim sorunumda zaten ergenlikteki yaşı her canlı belirli yaşta ergenliğe girer kaplumbağlar kaç yaşında girer ergenliğe

Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım/tubidik

ergenliğe yaklaşık 5-7 yaşlarında ulaşıyolar..

nasıl cinsiyet belirlenebilirrr?

cinsiyet kaplumbağanız en az 1-1,5 yaşına geldiğinde yani hemen hemen 10cm boya ulaştığında anlaşılabilir.. ön tırnaklardan ve kuyruktan cinsiyet tayini yapılabilir o zaman.. erkeklerde ön tırnaklar bariz şekilde uzundur kuyruksa uzun ve kalın yapıdadır.. dişilerde ise bunun tam tersi.. yavruyken net bir cinsiyet tahmini yapmak doğru değil.. ve yine yavrularda alt kabuk desenlerine göre fln cinsiyet belirlemede gerçek payı yoktur..

Geri