Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Civali Derece Kırıldı

SfBayyurt

Taç 5 Üye
Merhaba herkese iyi forumlar..
Akvaryumda büyük temizlik yaparken suyu tamamen boşalttim ve dereceyi cama astım vantuz tutmamiş kırıktı sanırım kurşunlar dagılmış iyice suyu havluyla kuruladim kagit havluyla aldim , kaplumbagayi yıkadim başka yapmam gereken birsey var mi suyu dolduracagim.. Jbl marka dereceydi içinde alkol var diyordum ama sanki civa mi var? Içteki kırmızı civa gibi geldi bana?

Ekli dosyalar

• 20210528_145002.jpg
    20210528_145002.jpg
    445.5 KB · Görüntüleme: 6
Cıvanın boyanamadığını biliyordum ama yine de kendi sitesine de baktım ne içeriyormuş diye. Derecenin içinde sıvı alkol kullanılmış. Sıvı alkolün akvaryuma bulaşması sonucu nasıl bir dezenfekte işlemi gerçekleştirilir bilmiyorum @cem bey bu konuda sizi bilgilendirebilir.

1.JPG

O siyah kücük noktalar akvryumun dibine dökülmüştü onu aldım ama kirmızı olan hangisi alkol içerde civa niyetine kullanilan mi? O kirılmamış sadece kurşun diye tahmin ettigim parcalar dagilmişti

Bu alkol bazlı. Rengi koyu kırmızı değil. Alkol bazlılar açık şeffafımsı kırmızı olur.

Cam kırıntısı yok ise suyu komple değiş yeterli. Kum varsa üzerindeki kalıntıları yüzeysel kazır gibi alırsın.

Geri