Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çizgili dere kaplumbağası istiyorum :)

samet52

SKF Delisi
merhaba arkadaşlar 2 tane res im var bir de çizgili istiyorum çizgililere de ilgi duymaya başladım ordu pet shoplarda maalesef yok ordu giresun olur kabuk boyu 4-5 cm civarında alabilir, sahiplenebilirim şuan akvaryumum 33 litre fakat yakın zamanda büyütücem

Cvp: Çizgili dere kaplumbağası istiyorum :)

Çizgili kaplumbağaların pet shoplarda satışı yasak. Doğadan toplanmasıda yasak. Ancak sahiplenilerek olabilir. Akvaryumunuz iki res için dahi küçük. Bir üçüncü şu anda hiç olmaz. Ayrıca anlaşamamaları çok yüksek ihtimal. Ancak ayrı bir sistemle mümkün olabileceğini düşünüyorum. Zaten yaşam şartları az da olsa farklı.

çizgili kaplumbağa alsaydım hemen 250-300 litre ye geçebilirdim aslında ama anlaşamaması ihtimali üzücü şuan için 2 res tamam o zaman , şuan 33 litre 2 kaplumbağaya yetiyor biri 3 biri 5 cm olduğu için 2 ay sonra 200-250 litreye geçmeyi planlıyorum hem büyüdükleri için hem de şimdidet rahat yaşasınlar , bilmediğim için en başta almadım maalesef

Benim çizgili ile res ler anlaşamadı. RES in biri musallat oldu. Boyu küçük olmasına rağmen hakimiyet kurmaya çalıştı. Çizgili boyutunun avantajı ile onu sindirdi ama bu seferde strese girdiler. Bir konum vardı kafalarını kuma gömüyorlar diye. Isırma çekiştirme olmadan durumu farkedip ayırdım. Şimdi ayrı sistemleri var.

anladım en doğrusunu yapmışsınız ben de hep beraber yaşasın istedikleri içim sanırım şuan için çizgili düşünmüyorum ama belki sonra çizgililer içinde ayrı bir sistem yapabilirim teşekkürler ayınlattığınız için

Emre'ye kesinlikle katılıyorum. Bende zamanında ayrı akvaryum kurmak zorunda kaldım. Bizim durum birde kanlı oldu. Akvaryumu kan gölü haline getirdi çizgili reslere saldırıp. Sonra ayırdım tüm yazı diğer akvaryumda geçirdi. Havalar soğuduğundan beri büyüğe aldım şimdilik sıkıntı yok ama her ihtimal için diğer akvaryum yedekte bekliyor. Almadan önce bunları düşünmek lazım :)

sanırım şuan da çizgili almayacağım öncelikli olarak reslerin akvaryumunu tamamlamalıyım yakın zamanda 200 litre ye geçicez inşallah artık :)

Doğru karar :) Onu tamamladıktan sonra çizgili sahiplenmek daha mantıklı :)

200 lt de o iki RES çok rahat edecek. Büyümeleride çok daha iyi olacak. Ayrıca seyir zevkini anlatamam. Gerçekleşirse şimdiden hayırlı olsun :)

Ecem' de bende bahsettiği gibi çok yakından iki farklı türün aynı akvaryumdaki durumunu yaşadık. Özellikle 8 cm ve üzeri kaplumbağalar için iki önemli örnek diyebilim.

inşallah :) bakmaya başladım bile yarın öbür gün ayarlasam malzemeleri gelmesi hazırlaması sanırım önümüzdeki hafta sonuna kadar biter sanırım :)

Bu ne hız :) Süper :)
Çok güzel birşey ortaya çıkacaktır eminim :)

Bence de hızlı ve iyi bir karar :)
Süreçte ekipman yada diğer konularda yardımcı oluruz.

teşekkürler onlar için ne yapsam az ki bu bizim onlara hediyemiz değil sorumluluğumuz diye düşünüyorum ve elimden geleni yapıyorum :) öğrenciyim malum arkadaşlar şuan 300-400 gibi bir bütçe düşünüyorum akvaryumu 150 civarı buldum gerisini ed idareten de olsa alırım zamanı gelince yükseltirim ekipmanları :)

aslına bakarsan kaplumbağa başına bir akvaryum gerekir hiçbir kaplumbağanın kavga edip etmeyeceği garanti değil

Red Eared Slider: Kırmızı kulaklı (yanaklı) su kaplumbağası.

Anladım teşekkür ederim

Geri