Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çocuk olan evde kaplumbağa...

Nomek

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar evde kardeşim var 1,5 yaşında.1 tane de kaplumbağam var acaba ona bir zararı olur mu.Kaplumbağamı kardeşimin yanına hiç yaklaştırmıyorum ve ellettirmiyorum.sizce bir sakıncası var mı aynı ortamda olmalarının?

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

RE: Çokcuk olan evde kaplumbağa...

evet küçük çocuklara asla ellettirmeyin sallomella hastalığı yüzünden küçük çocuklara bulaşabilir nolur nolmaz asla ellettrimeyin öüm riski bile var düşük dirençli insanlara ve küçüklere bulaşabiliyor

Zaten ellettirmiyorumda.Aynı ortamda kalması bi sorun yaratırmı?

Temas halinde olabilir.
Lakin temas yoksa olacağını sanmıyorum.

Türkçe'mize özen gösterelim / tubidik

Aynı ortamda kalması sorun yaratmaz:) Bu hastalığa yakalanan bir insan görmedimde zaten...

Bir de yeter ki kardeşiniz kapluşu boğmaya kalkmasın...

yok yok alalı 3 hafta oldu.ilk defa bugün gördü zaten başkada göstermniyor ve yakınlaştırmıyorum...

Temizliğe,bakıma özen gösterirseniz ve teması engellerseniz pek sorun olacağını zannetmiyorum.
Ama düzenli olarak temizlikleri yapmanızı öneririm.Zaten yapılmalıda extra özen gösterin derim.Ayrıca kaplumbağanızı sevmeden önce ve sevdikten sonra ellerinizi iyice yıkarsanız hem kaplumbağanız hemde kardeşiniz için sanırım sorun olmayacaktır :)
Nerede bakıyorsunuz akvaryum mu ?

oo ben onları öpüyorum okşuyorum yürütüyorum hiç bişey olmadı ama bilemem

Benim öğretmenimin çocuğununda su kaplumbağası varmış ama bir kaç hafta sonra çocuğunun yüzünde garip garip noktalar çıkmış şimdi de çocuk tedavi oluyor ama geçecekmiş..ÇOCUĞUN YAŞI:10

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Olmaması gerekir...Bizim resimcinin de iki tane var kocaman... Kızlarından büyüğü 9 yaşında diğeri küçük... ama bir şey de olmamış... 1 yılı aşkın süredir bakıyorlar sanırım... Kapluştan bir şey olacağını sanmam... Kurbağa olsa neyse diyeceğim de... Bilemiyorum... Çocukta alerji vardır belki...

Kaplumbağadan olduğunu düşünmüyorum ama bilemem.Yıllardır beslenen bir hayvan bu ilginç doğrusu.

Geri