Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

çok çabuk büyüyolar sanki

35 biraz fazla geldi bana şahsen :) bir de suyun 24-26 kuru alanın 35derece olması aradaki derece farkının fazlalığından dolayı sorun da oluşturabilir diye düşünüyorum.. benim su 28 kuru alan 32 derecelerde ve herhangi bir sorunla da karşılaşmadım 1,5 yıldır..

benim su bir ara arttırmıştım 32 derce havasını ısıtmak için bir şey yok ama sanki şuan daha mutlu ve hiç suya girmez artık çok daha fazla giriyor

su ve kuru alan ideal sıcaklıkta olduğunda herhangi bir sorun olmayacaktır.. kuru alan soğuk olursa zaten kuru bölgeye çıkmaz ve suda daha fazla zaman geçirir bu da sakıncalı bir durumdur bu yüzden su ve kuru alan arasındaki sıcaklık dengesini iyi ve doğru şekilde kurmak gerek..

hayır yorulduğu zaman çıkıyor zaten suyun sıcaklığı daha iyi ama sadece lambam yok en kısa zamanda temin edeceğim

Gerekli ve uygun koşullarda beslenirlerse büyümeleri kaçınılmaz. Ancak çok fazla beslendiklerinde kabuklarda piramitleşme, obezite gibi rahatsızlıklar artmakta. Kalsiyumu eksik olursa kemik yapısı iyi gelişmeyeceği için eyrilikler olabilir.

Arkadaşlar kaplumbağaların doğal ortamlarında en fazla 25-30 cm uzunluğuna gelebildiğini okudum.peki akvaryum ortamında maksimum ne kadar büyür ? ona göre akvaryum alacağım.en uygunu 100x40x40 diye söyleniyor ama bence oda cok asırı buyuk 60x40x40 uygun olacaktır diye düşünüyorum.

akvaryumda iyi bakıldığında 20 cm e ulaşan kaplumbağalar olduğunu biliyorum.. yani nerdeyse doğal yaşamdaki boylarına ulaşabilir diyebiliriz. 100x40x40 bence de oldukça uygun 60 cm alırsanız ilerde büyütme gerekebilir yine.. ve şunu da belirtmek lazım kaplumbağanızın büyüme hızını akvaryum büyüklüğü oldukça önemli derecede etkilemektedir.. ne kadar geniş büyük bir akvaryumunuz olursa büyümesi de ona göre fazla olacaktır. akvaryum ufak olduğunda büyüdükçe sığamama durmundan dolayı hayvanın büyümesi yavaşlıyor. plastik kaplarda ya da ufak akvaryumlarda yıllardır yaşayan fakat 5-6 cm olan kaplumbağalar da bu durumun bir kanıtı.. bu yüzden bence almışken 100x40x40 alın derim.. emin olun büyük değil ilerde iyi ki de bunu almışım diyceksiniz.. bakım şartları iyi olduğunda çok hızlı büyürler..

Geri