Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok eğlendim

EverDEbo

Gümüş 5 Üye
Kaplumbağalarım daha 1 yaşına basmamış olmasına rağmen bugün akvaryumun ordan geçerken bi bakıyım dedim kaplumbağalar yok meğersem bizimkiler güneşlenme platformunun altında kumları kazıp altta birbirlerinr kur hareketi dediğimiz ellerini titretme hareketi yaparken yakaladım gülmekten öldüm daha çok erken değilmi arkadaşlar ????????????????

O kur değil. Akılları ermeye başlayınca alfayı seçmek için sınama olayına girerler. Bu efkar bastıkça olacak hadisedir. Kafa kafaya geldikçe veya biri birşey ile meşgulken diğeri boşluktan faydalanıp dalabilir. Baskın olan belli olsa da bu sınamalar her gün bir iki defa olur.

Kuru alanda üst üste çıkıp dost görünürler suya inince birbirlerine dalarlar. Gerçi kuru alanı sahiplenen tipler diğerinin çıkmasına izin vermez veya çıkmışsa atmaya çalışırlar ama bu nadir görülen bir davranıştır.

Geri