Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

çok fazla mı yem veriyorum ??

asli

Yeni Üye
merhaba tekrardan :)
benim yine bitmek bilmeyen sorularım var . Paludaryumu aldığımızdan beri 1 hafta oldu gerçekten büyüdüklerini görüyorum daha evvelbakımsız kaldıkları için sıkı bir yemek ve bakıma aldık zavallıcıkları şimdi iyi ler iştahları yerinde ama benim eşim günde iki kere besliyor bana fazla geldi gerçi hiç hayır demiyor bizimkiler ama :) bir öğünündede kabukaları yumuşak olduğu için d vitamini ve kalsiyumla karıştırp yemini veriyotuz faydasıda oldu ama yazıları okudum günde 1 öğün gibi yazıyor fazla mı besliyoruz acaba birşey olur mu ? eşim çok açlar diyip besliyor sürekli....

Günde 2 öğün yavrular için daha uygundur hatta 3 e bile çıkabilir ancak burda önemli olan günlük verilmesi gereken toplam miktarı aşmamak. Günlük gerekli miktar her biri için kendi kafasının hacmi kadardır bunu aşmadıktan sonra 2 ya da 3 öğün verebilirsiniz. Daha detaylı bilgiye de beslenme bölümündeki sabit konulardan ulaşabilirsiniz. Yine sorcağınız bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırız tabi ki.

Geri