Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok garip davranıyor

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar dişi kaplumbağam 2 gündür çok garip davranıyor yem yemesinde bir sorun yok ama kuru alanı ısırıyor yemi ısırıcam diye havayı ısırıyor bide suyun dibinde yüzemiyor hep suyun dışında suya girmeye çalışıyor giremiyor ve akvaryumdan kaçmaya çalışıyor alıyorum dışarı koymaya çalışıyorum o zamanda akvaryuma girmeye çalışıyor

benimki kendi yansımasına saldırıyordu.ışığım yönünü değiştirdim geçti.belki seninkide kendi yansımasına tepki veriyordur.bir tahmin sadece...

gözlerde bulanıklık körlüğe gidişat olabilir...

umarım kör değildir.bence bir veterinere götürün.tedavisi filan vardır belki..

Gözlerinde bir problem var mı? Şişlik, beyazlama vs. gibi? Sürekli kuru alanda mı? Suya giremiyor dediğiniz için sordum.

Gözleri diğerine göre daha büyük ama ilk aldığım günde öyleydi kuru alanda deyil suya giriyo ama kabunun teğesi dhep dışarda sıya dalamıyo diten yüzemiyo oda dibe inmeyi deniyo ama geri dışarı çıkıyor.

Suya dalamamak çok hayra alamet değil. Veterinerle görüşme imkanınız varsa daha uygun olacaktır.

Dalmaya çalışıyor ama dalamıyor eski ölende öyleydi ama o yemek yemiyordu bu yiyor kapluşuma birşey olmasından korkuyorum.Isıtıcının üstünde duruyor şuan öyle dururken de kafası sallanıyor yukarı aşağı ama yem atınca tavşandan hızlı oluyor.

Lütfen mesaj yazarken Türkçe'ye özen gösterin/tubidik

Yem yemesi iyi tabii ki. Belki henüz akvaryumuna alışmadığı için sabit bekliyordur. Fazla müdahale etmeden gözlemleyin bir süre daha.

ilginç.yeme saldırmasa çok hasta diye düşünürdüm ama hasta bi canlı yemek bile verilse öyle koşamaz.belki su kirlidir?kirli suda dalamama sorunu olurmu?

tahmin etmiştim tutmadı.belki düzelir yaa...bekleyince filan.yorulmuştur belki.:p bekle biraz.uyut, güzeşlendir filan.vitamin ver.olmazsa mutlaka veterinere götür.

Dalamama derken suyun içine daldığında tekrar duba gibi yukarı çıkıyor?(kendi kendine,yani kaplumbağa istemeden mi oluyor?)Üzülmenizi istemem eğer dediğim gibiyse benim kapluş da öyleydi.Çok uğraştım ama kurtaramadım zavallıyı.O halde 2-3 ay yaşadı sonra vefat etti :(

Dün giriyodu bugün öyle üstten yüzüyor ama umarıminer aşşağa.

Yemi yukarıdan gösterip kabın aşağısına takip etmesini sağla bakalım yemi almak için aşağı inecek mi?

Gerek kalmadı 5 gün önce iyileşti kabuğu biraz yumuşak oda vitaminle düzeltilir.

geçmiş olsun.kabuk sertleştirmek için devit3'ün kullanıldığını okumuştum.konuyu bulursam linkini koyarım.

Gerek yok kaplumbağaların bakımıyla ilgili azımsanmıyacak kadar bilgim var. TEŞEKKÜRLER

Geri