Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok güzel bir fıkra...

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Bir zaman gelmiş ve kaplumbagalar ülkesinde su tükenmiş..napıcaz ne edicez die düşünmeye başlamışlar..

Aralarından en yaşlı ve bilge olanı :

“şu dagı görüyormusunz??onun arka tarafında büyük bir göl var..”demiş.

Ee koca dagı hepsi birden aşamazlar..arada yaşlı olanlar var..bunun üzerine oraya gidip su getrmeleri için en genç 2 kaplumbaga seçilmiş.Genç kaplumbagalar 25 yıl sora göle ulaşmışlar..(ohaa demeyin..anca cıkmışlar dagı..hem nası olsa uzun yıllar yaşıolar.)Ve o anda farketmişler..Suyu alıp götrmek için yanlarına kap almayı unutmuşlar..kaplumbagalardan biri;

-ee nabıcaz şimdii??Birimizin gdip kap alması lasım..dierimisde burda bekleyelimkii kimse gelip içmesin sudan!!en iisi sen git!

-olmassss….bn gidicem sen yha suyu içersen..o zmn köy susuz kalır we hepimiz ölürüs susuzluktan!

-yog valla bak yemin ederim agzımı sürmiicem..sen git al gel kabı beklicem..söz weriyorum!

bunun üzerine dier kaplumbaga yola cıkmıs..orda kalanda beklemeye başlamış..aradan 30 yıl gecmiş..50 yıl..60 yıl..sonunda bekleyen kaplumbaga bu bole olmıcak demiş..galiba gelmicek bu..köydekilerde öldü heralde susuzluktan..en iisi ben biras su içeyimde bari ben hayatta kalayım..kaplumbagalrın soyu dewam etsin..tam eğmiş kafasını göle doru bi yudum alacakken çalıların arkasından bi ses duyulmuş..

-bak böyle yaparsan gitmem amaaa!!!

Not:
akvaryumcenneti.com dan alıntıdır...

Geri