Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Çok hasta !

Sseyma

Yeni Üye
Katılım
30 Ara 2009
Mesajlar
1
Kaplumbağamı yeni aldım fakat eve geldiğimde kaplumbağanın gözlerinin kapalı ve şiş olduğunu gördüm. Birkaç gün içinde geçer sandım fakat daha da kötü oldu bununla beraber birde nefes almakta zorlanıyor. Kafasını yukarı kaldırıp garip sesler çıkartıyor:( ve hiç yem kabul etmiyor. Ne yapmam gerek?:(
 

tubidik

SKF Delisi
Katılım
9 Haz 2009
Mesajlar
2,321
RE: çok hsta

Büyük ihtimalle akciğer enfeksiyonu. Forumda hastalık bölümünden akciğer enfeksiyonu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun.
 

cspr

Gümüş 4 Üye
Katılım
18 Tem 2009
Mesajlar
151
RE: çok hsta

malesef bana görede kaplumbağanız akciğer enfeksiyonu, muhtemelen hastalıklı olarak aldınız .. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde aynı dertle ilgili bende sorunlar.. sorunlar.. diye bir konu açmıştım. Orda moderatörümüz gerekli linkleri vermişti, oraya bir göz atmanızı tavsiye ederim, şimdiden geçmiş olsun .
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
RE: çok hsta

mailto:/forum/sorunlar-sorunlar-t-1496.html

Linke göz atmanız faydalı olcaktır cspr'ın da dediği gibi.

Gerekli ekipmanlarınız ve akvaryumunuz var mı? Yoksa plastik kapta mı bakıyorsunuz? Muhtemelen kaptalardır diye tahmin ediyorum, eğer öyleyse en kısa zamanda ekipmanları tam bir akvaryum almanız şart yoksa uygulayacağınız tedavi de plastik kap şartlarında olumlu yönde etki oluşturmayacaktır.
 
Üst