Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok hasta !

Sseyma

Yeni Üye
Kaplumbağamı yeni aldım fakat eve geldiğimde kaplumbağanın gözlerinin kapalı ve şiş olduğunu gördüm. Birkaç gün içinde geçer sandım fakat daha da kötü oldu bununla beraber birde nefes almakta zorlanıyor. Kafasını yukarı kaldırıp garip sesler çıkartıyor:( ve hiç yem kabul etmiyor. Ne yapmam gerek?:(

RE: çok hsta

Büyük ihtimalle akciğer enfeksiyonu. Forumda hastalık bölümünden akciğer enfeksiyonu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

malesef bana görede kaplumbağanız akciğer enfeksiyonu, muhtemelen hastalıklı olarak aldınız .. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde aynı dertle ilgili bende sorunlar.. sorunlar.. diye bir konu açmıştım. Orda moderatörümüz gerekli linkleri vermişti, oraya bir göz atmanızı tavsiye ederim, şimdiden geçmiş olsun .

mailto:/forum/sorunlar-sorunlar-t-1496.html

Linke göz atmanız faydalı olcaktır cspr'ın da dediği gibi.

Gerekli ekipmanlarınız ve akvaryumunuz var mı? Yoksa plastik kapta mı bakıyorsunuz? Muhtemelen kaptalardır diye tahmin ediyorum, eğer öyleyse en kısa zamanda ekipmanları tam bir akvaryum almanız şart yoksa uygulayacağınız tedavi de plastik kap şartlarında olumlu yönde etki oluşturmayacaktır.

Geri