Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok korktuu....

filozof

Altın 2 Üye
Benim bıdırcık boyna elimi ısırıyordu bir gün boyna ama bende gıdıklanıyordum sonra ben farketmeden ısırınca yanlışlıkla onu fırlattım artık parmağamı görünce kaçmak istiyor sadece yem varken ısırıyor sizce ne zaman sonra iyileşir?

Yakında unutur. Annem yem verirken elini ısırmıştı Nanecik. Annem ilk defa karşılaştığı bir durum olduğu için refleks olarak elini çekince parmağının ucundan Nanecik perdeye çarpıp yere düşmüştü. 2 gün sonra yine fırıl fırıl oldu.

RE: Çok korktuu....

Parmaginizi isirmasina neden izin veriyorsunuz? Ben ona isirmamayi ögrettim siz isirmiyor diye uzuluyorsunuz =D bir kac gün sonra düzelir.

Nasıl öğrettiniz, tavsiye verir misiniz? Şimdilik pek sorun çıkartmıyor bu durum ama büyüyüp de çeneleri güçlendikçe bu büyük bir sıkıntı olacağa benziyor... Ne olur nasıl öğretebileceğimiz konusunda tavsiyede bulunun....

cahide' Alıntı:
Nasıl öğrettiniz, tavsiye verir misiniz? Şimdilik pek sorun çıkartmıyor bu durum ama büyüyüp de çeneleri güçlendikçe bu büyük bir sıkıntı olacağa benziyor... Ne olur nasıl öğretebileceğimiz konusunda tavsiyede bulunun....

Elime bir sopa aldim her isirdiginda kafasina vurdum :D
Saka saka :p Birgün kizdim uzattim parmagimi bak dedim isir yem olmayacagini sende anlayacaksin. Oda isirdi isirdi bakti yenecek birsey degil. Ondan sonraki günlerde isirmak istediginde leylaaaa isirma diyordum oda geri çekiliyordu (anladigindan degil yha :D) Simdi kesinlikle isirmiyor. Artik öpücük bile atiyor, ben dudagimi akvaryumun camina dogru uzatiyorum oda kafasini uzatiyor. Önce herhalde ben öyle saniyorum dedim parmagimi gösterdim birsey yapmadi, dudagimi uzattim oda kafasini uzatiyor. Artik her bir yere gitmemde veya eve gelmemde öpüsüyoruz :D Isirmayi biraktip öpüsmeye geçtik.

ben ısırınca otomatik olarak parmağımı çekmeye çalışıyorum ve ters dönüyorlar düzeltiyorum.yine de vazgeçmiyorlar.

küçük olduğu için hoşuma gidiyor ısırmasını şöyle sağladım elim yem kokunca saldırıyordu belli bir süre olmasa da ısırmaya başladı

filozof' Alıntı:
küçük olduğu için hoşuma gidiyor ısırmasını şöyle sağladım elim yem kokunca saldırıyordu belli bir süre olmasa da ısırmaya başladı

Simdilik hosunuza gidecektir ama 10 cm olunca hosunuza gidecegini tahmin etmiyorum. Çok acaip acitiyor :D Bazen birbirimizi deli ediyoruz ondan sonra basliyor isirmaya ben bir süre sonra dayanamiyorum birakiyorum onu deli etmeyi. O kazaniyor yani :p

Şuan gıdıklıyor yakında cimcikleyecek sonra ısırakcak sonra da parmağımı yutacak :D

filozof' Alıntı:
Şuan gıdıklıyor yakında cimcikleyecek sonra ısırakcak sonra da parmağımı yutacak :D

Valla isirincada kolay kolay birakmiyor resmen koparmaya çalisiyor. Ben bazen seni yaramaz kiz deyip kafasina vuruyorum elimi. Bundan nefret ediyor bir iki isiriyor, en sonda bir isiriyor ya tamam yaramaz kiz degilsin sen biraaak diye bagiriyorum oda sen görürsün dermis gibi bakiyor :D Yaramaz kiz iste

haklısın.ben de seviyorum elime takılmalarını bıraktırmaya çalısıyorum ama suya atsam yemiyorlar illa ben verecem:D

Bakin eger yerden yemiyorsa sunu yapin. Yumurta kabugunu ortadan kirin icine su doldurup ardindan karidesleri minik parcalara kesin ve yumurta kabuguna koyun, onuda akvaryuma koyun yumurta kabugunun etrafina birkac karides koyun odadan cikin. Bir zaman sonra bunu fark edip yiyecektir. Surekli boyle yapin yemi suya atip ordan uzaklasin.

ısırınca bir de eliyle kopartmaya çalışıyor pisikopat :D

Ne güzel ısırsınlar ısırması iyidir. İnsanı acıya alıştırır :) Hatta dışarıda bile kendini güvende hissederse ısırır. Elinize alın ve serbest bırakın kaplumbağayı yanı kabuğundan tutmayın ama dikkat edin tabiki de düşmesin. Eğer güvende olduğunu hissederse zaten atlamak istemiyor. Elinizin ucuna gelip duruyor orada. Sonra elinizle sevmeye başlayın tam güveni aşıladığınızda elinizi ısırmaya çalışıyor akvaryum dışında da ki bu karşılıklı güven bence ve de çok güzel bir duygu...

Valla sizi bilmem ama elime alip sevmeyi sevmiyorum. Akvaryumdayken onun en iyi arkadasiyiz fakat elimize aldigimizda ise dusmani oluyoruz. Alistirmak zorunda hissetmiyorum ben cunku akvaryumunda sevmeyi seviyorum. Kaplumbaganin en guvende hissettigi yer akvaryumu. Ayrıca isiramaz beni, ben disiplinli bir anneyim =D

Çok disiplinlisiniz gibi geldi bana :) Eğer evinizin sıcaklığı uygunsa bence arada bir alıp kaplumbağanızla bağ kurmak lazım. Akvaryumda güvende hissettikleri şüphesiz. Önemli olan onlara karada da güveni verebilmek diye düşünüyorum :)

Valla bana ters elime alip sevmek ben oyle aramizdaki bagi hissedemiyorum. Hem cok stress verici bana alisacak diye ona gunlerce o stressi yasatmaya hakkim yok. Nerde mutluysa orda yasar. Bazi kurallarimiz var beni veya ailemi isiramaz, yemleme gunleri haric yem verilmiyor, ele alinmiyor, aksam 8te isiklar kapaniyor sabah 7de aciliyor, hergun konusup ilgimi gostermem gerek, hergun gitmeden once ve geldikten sonra opusuyoruz. Boyle iste benim icin daha kolay oluyor ve oda bir duzene giriyor.

Geri