Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok kötü durumda

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kaplumbağam ardarda 6-7-8-9 kera hapşırdı ve kusmaya başladı 30 dk ünce okadar kötü hapsırmıyordu napıcamı bilemiyorum veterinere önümüzdeki 2 gün götüremem eve 2 gün boyunca 6-7 gelecem offf napıcağmı bilmiyorum vitamin verdim suyu 30 derece yaptım kuru alan sıcacık daha ne yapa bilirim ölmesini hiç istemiyorum Dua etmekten başka yapacak bişey yok diyerine buaştırır diye de korkuyorum.

Bağırsak paraziti olabilir. Belirtileri: İshal, zayıflama, halsizlik, alınan yemi kusma
Veteriner hekime başvurmalısın hemen

Veya Enfeksiyon, bakteri, mantar veya bakteri olabilir. Belirtileri: Zayıf düşme, yeme isteği, ishal, aşırı su içme
1 2 günlüğüne yemekten kesme, papatya çayı düzelmezse Veteriner hekime başvurmalısın

Yem yemiyor biraz kilolu akvaryum normlade pencerenin yanında eve geldiğimde tepelerinde pencere açıktı ve 3-4 saattir açık kalmış ondan ola bilir diye şüpheleniyoum akvaryumun yerini değiştirdim en yakın zamanda veterinere götürmeye çalışacağım bakalım son durumu ne olacak umarım bişey olmaz.

İnşallah kaplumbağanız çabuk atlatır hastalığını üşütmüş de olabilir tabi ki su sıcaklığınin arttırılması, vitamin takviyesi önemli veterinere hemen götürmelisiniz kaplumbağanızın sağlığı için Eğer üşütmemişse ilaç takviyesi için veterinere hemen götürmelisiniz

Evet üşütmüş olabilir.Yapılacakları yapmışsınız.Veterınerinizede sorarsınız daha ne yapılabilir diye...Allah kolaylık versın.

furkan54ozan' Alıntı:
Evet üşütmüş olabilir.Yapılacakları yapmışsınız.Veterınerinizede sorarsınız daha ne yapılabilir diye...Allah kolaylık versın.
Teşekkürler umarım çabucak toparlar. :(

Cam açık diyorsunuz. Suyunu temiz tutup, doğru mama kullandıysanız. Bir anda parazintlenme vs. olası değil. Büyük ihtimalle üşütmüştür. Bu gece sabaha kadar akvaryumun üstünün 4 te 3 ünü kapatın. İçerde biraz buhar oluşsun. Geceyi rahat atlatır.. Sabah durum dahada kötüleşirse. Bir uzmanın görmesinde fayda var.. Zaten veteriner kan tahlili yapar ise microbiyoloji testinde durum ortaya çıkacaktır..

ayy kıyamam ben ona ya.. bencede üşütmüştür..arkadaşların dediğine katılıyorum..vitamin bombası şart arkadaşım..allah yardımcısı olsun... =(

Teşekkürler bu sabah daha iyi gibiydi gerilip kurudu ama yem yemedi gene. Umarım çabucak toparlar.

Artık uyuyor

Arkadaşlar hasta kaplumbağam yaptığım tedaviye rağmen uyku haline geçti artık elimden bişey gelmez hastalığı tahminimce son aşamasında.
mailto:/2d9e33k.jpg

mailto:/6i90s5.jpg

Resimlerdede gördüğünüz üzere gözleri beyazladı. Sadece derin nefes alırken hareket ediyor. Hepsi bir günde oldu sabah uyanık kuruyordu.

Afedersiniz elime pembeleşme varmı diye aldığımda elime çişini yaptı çiş gibi geldi bana elime sıvı bıraktı.

RE: Artık uyuyor

''Afedersiniz elime pembeleşme varmı diye aldığımda elime çişini yaptı çiş gibi geldi bana elime sıvı bıraktı.''

Elinize yaptığı çişi.İnşallah daha da iyi olur.

Ne oldu götürdünüz mü kaplumbağanızı veterinere gözü de beyazlaşmış demişsiniz yem yemiyor mu

Evet yemiyor bizim alt sokakta veteriner var ama arkadaşımın kaplumbağasını gütürdük ısıtıcıyı kaldırın dedi oda kaldırdı ertesi gün kaplumbağası öldü nekadar koy desemde veteriner dedi koymam diyiyor bide masa lambası çok ışık verdiğini söylediği için masa lambasını açmıyor kuru alan için o yuzden veterinere güvenmiyorum yakınlarda başka veterinerde yok.

Nerde oturuyorsun ona göre diğer arkadaşlar sana yardımcı olabilirler veteriner konusunda. eski konulara batığımda senin kaplumbağanla ilgili benzer rahatsızlıkları geçirip atlatanlar olmuş yem yememesi akciğer hastalığı diyorlar eğer sürekli kuru alanda duruyorsa onu bir bezle sar üşümesin nasıl sen üşüyünce sobanın önüne geçmektense üzerine birşey giyiyorsan kağlumbağana da öyle yap eğer isterse suya girip suyunu içer eğer yemek yemiyorsa zorla yedirmelisin küçük çocuklara nasılki anneleri zorla yediriyorsa devamlı gidip gelip vitamin damlatılmış yemini vermelisin ısıtıcı ne durumda suyun sıcaklığı nasıl

Ankara yıldızda oturuyorum okulum 100. yılda.

100. yıl çevresinde varsa orayada götüre bilirim.

Geri