Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok Ucuza Dip Temizliği İçin Filtre (El Yapımı)

umutsahin

Gümüş 1 Üye
mailto:/img237/6250/dsc007608uw.jpg

mailto:/img237/9852/dsc007619ep.jpg

dsc007625tm.jpg

dsc007482ep.jpg

mailto:/img237/6496/dsc007468yx.jpg​
Plastik dip çekme aparatı işime pek yaramadı, daha efektif dip temizleyebilmek için iç filitreden faydalandım.

Plastik başlığı japonla iç filitrenin emiş kısmına yapıştırdım.{akvaryum silikonu sınıfı geçemedi}Yaklaşık 160 cm. hortumun bir ucunu kafa motorun çıkışına, diğer ucunu iç filitrenin süngerine adapte ettim.İç filitrenin sünger kısmını akvaryumun kenarına asıp , süzülen suyu direk akvaryuma geri veriyorum.

Bunu yarısı kesilmiş pet şişe , 150 cm.'lik yumuşak bir hortum, 80 cm.'lik kablo rayı {elektrikçilerde 1 ytl} , 1 ad.kelepçe ve 15 ytl' lik iç filitreyle 10 dakikada yapabilirsiniz.
Saygılar.

Not : Alıntıdır.(Kendim yapmadığımiçin yapım aşaması yok ama çok hoşuma gittiği için paylaştım birde dipteki taşı karıştırarak temizleyen var isterseniz onuda paylasabilirim.Daha önce bunu görmüş olabilrsiniz ben sadece faydalı olabileceği için paylaştım ... :))

Alıntıdır. Akvaryum.com

Cvp: Çok Ucuza Dip Temizliği İçin Filtre (El Yapımı)

beyler hiç gerek yok 15 tl ye bile bulabilirsiniz ben 40 pek çok özelliki olanını aldım zorlamayın kendinizi ama emeğe saygı :)

Cvp: Çok Ucuza Dip Temizliği İçin Filtre (El Yapımı)

teşekkürler 15 ytl vermenize gerek yok aslında kullanılmayan bir iç filtre bulursanız gene işinizi gorur hiç para vermezsiniz :):):)

Geri