Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok uyuyor!

tolga748

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar merhaba ben kaplumbağamı yeni aldım su kaplumbağaları ile ilgili bir sürü araştırma yaptım. Yalnız bi sorunum var kaplumbağam hep uyuyor saat 13:00 de uyuyor 21:00 de kalkıyor bu tespitlerime göre nedeni nedir? Bilen varsa yardım edebilir mi? :rolleyes:

RE: çoooooook uyuyor

Kış uykusu olabilir.
Akvaryumun ekipmanlarını tamamlayınız.
İlk olarakta alınıcaklar:
*Akvaryuym
*Isıtıcı
*Lamba

Isiticiniz varmi? benimkide cok uyuyordu. Bence daha yavru oldugundandir

akvaryuma izin vermiyolar ama okula giderken cam önüne koyuyorum 2 saat güneşte duruyor bana aldığım pet shop kovamsı ortası yüksey bi şey verdi kovamsı bişi ve bi sorum daha olacak su seviyesi ne kadar olmalı bu kullandığum kovamsı şeye ısıtıcı koyabilir miyim

akvaryuma geçmediğiniz sürece bu tip sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz.. İmkanınız varsa mutlaka en kısa zamanda bir akvaryum edinin tüm ekipmanlarıyla beraber

birde ben d3 vitamini aldım pet shop ta ki eleman arkadaş söledi daha enerji yapar die ben suyuna bir damla döktüm ama pet shoptan almadım eczaneden aldım ama suda daılmadı birascık çubukla daıttım ama hala damla şeklinde arada sırada onları kokluyo be yuyutuyor bi sorun olmas dimi

Camdan güneş ışığının fazla yararı olmaz.. Çünkü cam ışığı kırar... Bu arada o vitamini kuru yemin üzerine damlatarak vermeyi yeme emdirdikten sorna yedirmeyi deneyebilirsiniz...

cahide' Alıntı:
Camdan güneş ışığının fazla yararı olmaz.. Çünkü cam ışığı kırar... Bu arada o vitamini kuru yemin üzerine damlatarak vermeyi yeme emdirdikten sorna yedirmeyi deneyebilirsiniz...

bu kuru yeme işlemini her gün mü yok haftada bir mi yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim????

Benim herseyim tamdi ama yine cok uyurdu. Biran once isiticili, kuru alanli, filtreli ve spot lambali bir akvaryuma gecmeniz gerek. Kesinlikle izin verilmiyorsa bakabilen birine satin cunku o sekilde fazla uzun yasayamaz

her gün vermeniz zarrlı olur.Haftada bir gün yemlerine damlatıp verebilirsiniz..

MissSevda' Alıntı:
Benim herseyim tamdi ama yine cok uyurdu. Biran once isiticili, kuru alanli, filtreli ve spot lambali bir akvaryuma gecmeniz gerek. Kesinlikle izin verilmiyorsa bakabilen birine satin cunku o sekilde fazla uzun yasayamaz

herşeyiniz tamsa uyumaması gerek benim herşeyim tam deil ama yinede uyuyor

Niye canim yavru bu uyumasi normal degilmi cama tirmanmaya çalisirken çok yoruluyordu yavrucak, ondan sonra 10 dakkalik uyuyordu sonra tekrar basliyordu.

kaplumbağaların böyle yapmasını bir sürü nedeni vardır
1 .akvaryum ve ekipmanlarının esksikliği
2. yeni ortam alışması lazım
3 .kıl uykusuna hazırlanma
4. veya bunların dışında hasta olabilir

Geri