Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çöpe atıldı-Çok acildir

kaplumb

Yeni Üye
Merhaba. Çöp atmak için sokağa çıktığımda kaldırıma yığılmış çöplerin arasında buldum onu. Küçük bir camın içinde ve su bile koymadan öylece atılmıştı,zaten bulunduğu kap da çatlaktı. Yaklaşık 2 aydır barındırmaya çalışıyorum ancak fiziksel koşullarını bile sağlayamadım çünkü evde zaten 4 tane,ayrı ayrı akvaryumlarda kaplumbağalarım var. Bakamadığım için kabuğunda yumuşama oldu. Normalde çok sağlıklı,iştahlı bir hayvan. İstanbul içi,iyi bakılacağı herhangi bir yere ulaştırırım. Gerçekten yaşaması için acildir.

Cvp: Çöpe atıldı-Çok acildir

İrtibat numarası verir misiniz? En azından geçici olarak sahiplendirene kadar karantina tankımda bakabilirim.

merhaba.size özelden yazdım/mail attım. numaranızı verebilirseniz ben en kısa zamanda arayacağım.çok teşekkür ederim.

Özel mesaj gelmedi. Güncel e-posta adresinizi yazarsanız irtibata geçebiliriz.

Boyle insanlara ! cidden aklima gelen butun iskenceleri yapmak istiyorum
Bizde calisan abla da hayvanlari cok sever neyse o anlattii bir tane arkadisinin calistigi yerde bakamiyorlarmis hayvana buda almis cocugum istiyor diye sonra cocuk biraz oynamis ! sonra da sokaga atmis bunuda bizdeki abla ya ben evde istemem oyle sey diye anlatmis artik bu kadina ben ne kufur etsem bilemiyorum yani okadar uzuldum ki

abi çöpe atmak nedir ya hiç bir şey yapamıyorsan bi dereye suya bırak bir pet shop a ver ya da en güzeli sahiplendir çöpe atmak nedir yani neden çöpe atıyosun hiçbir zahmete katlanamıyorsan da o kadar değersizse senin için hayvanı acısız bir şekilde öldür daha iyi işkence çeke çeke ölecekmiş hayvan !

Petshoplarda aynı işi yapıyor polat. Bakamayıp veriyorlar petshopa. Büyük hayvanların satılma ihtimali azdır. Petshoplarda bakım masrafındansa çöpe veya kanalizasyona atıyorlar. İşin gerçeği bu. Ve bu sebeple alacak olanlara bilgi veriyor ve uyarıyoruz. Evde güzel biçimde bakılıp sonra sıkıldım deyip petshopa iade edilenlerin sonu bu şekilde. Şanslı olanları oradaki kötü düzene ayak uyduramayıp çabuk ölüyor. Sahiplendirme bölümü bu olasılıklara karşı kuruldu. Yeni alıp ticarete ortak olmaktansa bu hayvanların uygun yaşam alanı sağlanarak yaşamlarına devam etmesi daha iyi.

bu tip insanlara acımayacan ALLAH NE VERDİYSE kadınmış erkekmiş dinlemeden verecen odunu bak ozaman nasıl uslanıyrolar yazık günah ya doğya saygıları kalmmış
sana can veren onada vermiş ALLAH KİTAP DİYORSUN ama şuncacık hayvana acıman yok hayvansevgisinden yoksun kadın !

Geri