Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Crystal Clear

Faruk_Can_Durmuş

Bronz 4 Üye
Herkese iyi günler. Bu kapanma günlerinde sağlığınız yerindedir umarım.

En son filtrasyon ile ilgili bir başlık açmıştım. O başlıktan edindiğim tavsiyeleri uygulamaya karar verdim. Fakat kafamda soru işaretleri var. Dış filtre için elyaf yerine Crystal Clear kullanımını ve iç filtre olarak da Sobo 808c yi öneri olarak almıştım.

Merak ettiğim şey ise şu: Sobo 808c içine biyolojik sünger veya bioball gibi malzemeler konulabiliyor anladığım kadarıyla. Buraya Crystal Clear konulabilir mi? Tavsiye edilen ölçüsünü göz önüne alarak bir kısmını iç filtreye bir kısmını ise elyaf niyetine dış filtreye koysam daha iyi verim alır mıyım?

Bu ürünleri veya benzerlerini kullanan birileri varsa deneyimlerini benimle paylaşabilir mi?

Merhaba, sobo 808c de 2 sepet var birisinde bioball diğer sepetinde sünger bulunuyor. Bioball'ın iç filtrelerde pek bir etkisi yok. Özellikle kaplumbağa akvaryumlarında bioball'ın hiçbir etkisi olmaz. Biobalları çıkartıp yerine sera crystal clear koyabilirsiniz.

İç filtre için elyaf yerine crystal clear kullanmak daha mantıklı. Hem kiri emiş performansı yüksek hemde yıkanıp kullanılabildiği için sürekli elyaf masrafı çıkmıyor. Bu kiri ne kadar iyi süzerse dış filtre o kadar az kirlenir ve daha uzun süre açılmadan gider.

Geri