Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

d3 vitamini

tolga748

Bronz 5 Üye
Katılım
5 Nis 2009
Mesajlar
29
Arkadaşlar ben eczaneden d3 vitamni istedim kaplumbağa için dedim güldüler ama bir damla verdiler üzerinde kaplumbağa ile ilgili bişi yazmıo sadece devit 3 oral damla diyor suyuna bi damla damlattım bi sorun olur mu:rolleyes:

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
devit3 yapısı gereği su içinde çözünmez ve yüzeyde tabaka oluşturur.. bu yüzden su yerine yemine damlatarak iyice emmesini bekleyip yemi de elinizden verirseniz daha iyi olur..
 

Dj_ReX

Gümüş 5 Üye
Katılım
25 Mar 2009
Mesajlar
135
Ben de güldüm şimdi :) Eczaneden 3 şey alırsın kaplumbağa için biri devit 3, diğeri teramicyn bir de göz damlası. Ama sen sen ol eczacıya hayvan için deme :)


edit: Özlem Hanım'ın metilen mavisi olayından sonra 3 şeyi düzeltiyorum. Aklıma gelenle beraber 2 madde oldu. Metilen ve potasyum permanganat dezenfektan olarak.
 

ozlemb

Gümüş 2 Üye
Katılım
22 Ocak 2009
Mesajlar
194
benimde aynı olay başıma eczane eczane dolaşıp methilen mavisi aradığımda gelmişti :) kapluş için olduğunu söyleyince gülmediler ama garip garip baktılar ve o hammadde biraz zor bulursunuz dediler ama buldum :)
 

Shadow_Karus

Gümüş 1 Üye
Katılım
7 Eki 2008
Mesajlar
213
Göz damlası ne işe yarıyor ?

Türkçe'mize özen gösterelim/Tubidik
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Steril göz damlaları gözlerdeki enfeksiyon durumunu ve şişliği ortadan kaldırmaya yardım eder özellikle gözleri açamama gibi durumlarda da kullanılır.
 
Üst