Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Daha adını koymadan gitti

Kabuklu

Yeni Üye
Biz 3 tane kaplumbağa almıştık hepsinin boyu biraz farklı ölen en küçükleri aldıktan 1 hafta sonra öldü diğerleri hala yaşıyor

Hoş geldiniz.
Başınız sağolsun :( Diğerlerinin sizinle birlikle uzun bir hayat geçirmesini dilerim.
İyi forumlar

başınız sağolsun
allah rahmet eylesin
allah geride kalanlara sabır versin

çok üzücü bir durum ama umarım diğerleriyle uzun zamn birlikte yaşarsınız

Bence küçügün ölmesinin nedeni çok açık. Büyük olanlar küçügün hep hakkını yemiştir. Bu yüzden de
küçük hastalandı ve öldü. Tabi iki kişi olunca ona hiç kalmadı. Bu sayede ölümü daha çabuk oldu.:(

gerçekten çok üzüldüm.benim kaplumbağam ölse ne yaparım bilmiyorum.başınız saolsun.:(

Karagöz' Alıntı:
Bence küçügün ölmesinin nedeni çok açık. Büyük olanlar küçügün hep hakkını yemiştir. Bu yüzden de
küçük hastalandı ve öldü. Tabi iki kişi olunca ona hiç kalmadı. Bu sayede ölümü daha çabuk oldu.:(

Hiç birşey yiyemese bile açlıktan 1 haftada ölmezler :) muhtemelen sebebi başka birşeydir. Buyuk bir kaplumbaganın yanında arada cok boy farkı olan kucuk bir kaplumbaga koydugunuz zaman bazen boyle seyler olabiliyor. Ertesi gun ölü bulabiliyorsunuz kücügü. Sebebi kavga olabilir veya buyuk olan onun uzerıne cıkıp hareketsiz bırakıyor ve bogulmasına sebep oluyor olabilir.

2 kaplumbağa beslersem aynı boyda olmalarına dikkat edeceğim.daha az kavga tehlikesi olur.

geçmiş olsun. diğer kaplumbağalarınızla uzun ömür beraber olursunuz inş.

Cvp: Daha adını koymadan gitti

Başınız sağolsun :(

Geri