Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

dede olmak istiyorum

kurtuluş

Yeni Üye
izmirden herkese selamlar...
bugune kadar baktığım onlaraca yuzlerce balık ve aldığım bınlerce yavru (ticaretını yapmıyorum) fakat yıllardır ıçımdekı kapluş hevesımı artık harekete geçırmek lazım uygun akvaryum kuru alan ısıtıcı fıltre mevcut uv lamba eksiğimi tamamlıyorum burada dıkkatımı çeken bı durum var içimizde hiç yavru alan yok mu? alanlar varsa tecrubelerını paylaşırsa memnun olurum

Cvp: dede olmak istiyorum

yavrulara çok dikkatli bakmalısın her zaman yemek yemezler çok çabuk hastalanırlar bu arada izmirin neresinde oturuyorsunuz yardınmcı olabilirim

kurtuluş öncelikle hoş geldin foruma. yavru alan arkadaşımız var. yalnız sürekli girmiyor siteye bu yüzden "üreme" bölümünü incelemen gerekiyor.

cemal197' Alıntı:
yavrulara çok dikkatli bakmalısın her zaman yemek yemezler çok çabuk hastalanırlar bu arada izmirin neresinde oturuyorsunuz yardınmcı olabilirim

izmir bucadayım memnun oldum cemal bey

yavruda biraz daha dikkatli ve hassa olucaksın

biraz değil çok benim yavru daha 2 cm yemi yemekte zorlanıyor çok küçük parça halinde verrilmesi gerekir kurtuluş bey ben balçovada oturuyorum

cemal197' Alıntı:
biraz değil çok benim yavru daha 2 cm yemi yemekte zorlanıyor çok küçük parça halinde verrilmesi gerekir kurtuluş bey ben balçovada oturuyorum

sağ salım buyutun ınşallah tecrubelerınızı aktarırsanız memnun olurum anne ve babalar kaç yaşındaydı mesela ?

Bu hayvanlardan yavru almak için iyi bir sistem gerekiyor. Cem' in bahsettiği arkadaşın yanlış hatırlamıyorsam bahçede havuzu var. Geçen yaz bir kaç erişkin kaplumbağanın akvaryum içerisinde kırık yumurtaları bulundu. Yumurtlayacak dişinin yer beğenmemeside söz konusu oluyor.

ben peshop tan hastayken aldım sağolsun büyük res im kamil ona annelik babalık yapıyor yavrunun ismi mamil çok hızlı yem yiyemediğinden nasıl ben dahi anlamadım kamil kendi yemini ona veriyor

kuralla
1)yavrular çok büyük yem yiyemezler o yüzden küçük parçalar halinde vermelisin

2)çok çabuk hasta olurlarr bu yüden ısıtıcı en az 28 derece olmalıdır

3)yanlarında büyük kaplumbağa olmasa iyi olur (her kaplumbağa kamil değil)

4)akvaryum ne kadar geniş olursa o kadar iyi olur

5)bir iç filitre gerekli şart

6)ve en önemlisi yavruya çok dikkatli bakılmalı çok küçük olduğu için marul et vb gibi şeyler asla küçükken verilmez

herhangibi bir sorunuz varsa yazarsınız

cemal bey sanırım bir yanlış anlaşılma var yavru almak derken kaplumbağalarının üremesinden bahsediyor

Hocam siz en iyisi öncelikle cinsel olgunluğa erişmiş 1 erkek ve 1 dişi hayvan bulun, bundan sonrası aslında çok da zor değil gerekli şartlar sağlanınca.

anarxia' Alıntı:
Hocam siz en iyisi öncelikle cinsel olgunluğa erişmiş 1 erkek ve 1 dişi hayvan bulun, bundan sonrası aslında çok da zor değil gerekli şartlar sağlanınca.

o ıhtımalde var fakat dusuncem ıkı çift kapluş alıp huyunu suyunu ıyıce oğrenıp ona gore hareket etmek balıklarda dıscus dahıl yavru almadağım tür (papağan)hariç yok gıbı

Eğer discus bakmışsanız, üstüne yavru da almışsanız kaplumbağalardan da yavru alabileceğinizi düşünüyorum, bakımı daha kolay ama kaplumbağa işi biraz daha tuzlu, bunu bilerek başla. 2 çift büyük kaplumbağanın bakımı ise emin ol aklındakinden çok daha zor olur dostum, bakımı geçtim tank boyutları, çifter çifter alınması gereken ekipmanlar falan derken zorlar düşüncesindeyim her bünyeyi.

anarxia' Alıntı:
Eğer discus bakmışsanız, üstüne yavru da almışsanız kaplumbağalardan da yavru alabileceğinizi düşünüyorum, bakımı daha kolay ama kaplumbağa işi biraz daha tuzlu, bunu bilerek başla. 2 çift büyük kaplumbağanın bakımı ise emin ol aklındakinden çok daha zor olur dostum, bakımı geçtim tank boyutları, çifter çifter alınması gereken ekipmanlar falan derken zorlar düşüncesindeyim her bünyeyi.

tabii sizlerınde tecrubesınden faydalanmam gerekecek..saygılar

Özellikle yumurtlayacağı kuru bölgeyi hazırlamakta önemli. Kuru alan bu anlamda daha büyük yer kaplayacak. Akvaryumu ya baştan buna göre dizayn edip yapmak yada sonra bitişiğine bir kuru alan yapmak gerekecek.

Sefa' nın dediği gibi bu hayvanların masrafı daha fazladır. Ama düşünürseniz az çok boyutlar ve masraf hakkında fikir verebiliriz.

Geri