Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deniz kenarında kaplumbağa buldum

draggar

Yeni Üye
bugün denize açılmadan önce deniz kıyısında kıyıdan kaçmaya çalışan bir kaplumbağa buldum.tahminim tatlı su kaplumbağası ve bakımını yapamayan birileri tarafından bırakılmış. bu küçücük kaplumpağaya kıyamadım ve eve getirdim.saydam ve yayvan cam bir kaba koydum ve içine üstüne çıkabileceği iki kaya parçası koydum (bunları shoplarda satanlardan görmüştüm) ancak hayvan ne yer ne ile beslenir bilmiyorum bir çok bitki türü vermeme rağmen yemedi ve ayrıca hayan çok hareketli. forumda sizi online olarak gördüğüm için size mesaj attım lütfen yardım edin

Başlığın tamamen büyük harfle yazılması yasaktır/tubidik

RE: DENİZ KENARINDA KAPLUMBAĞA BULDUM

Bulduğunuz kaplumbağanın tatlı su kaplumbağası olduğundan emin misiniz öncelikle bunu aydınlatmamız lazım ki diğer konularda da yardımcı olabilelim size doğru bir şekilde.

Resmini çekip eklerseniz size yemleme hakkında bilgi verebiliriz.Eğer deniz kalpumbağası ise geri götürmeniz gerekiyor.

Eğer deniz kaplumbağasıysa geri götürülmeli denize... Kıyıdan denize doğru kaçıyorsa muhtemelen yumurtadan çıkmış ve suya ulaşmaya çalışan deniz kaplumbağasıdır. Siz resmini yollarsanız daha kesin kanılara varabiliriz... Su kaplumbağası ise özel mesajda anlattığım şeyleri sağlayıp evinizde bakabilirsiniz. ama deniz kaplumbağasıysa evde bakamazsınız, geri götürmeniz gerekir. Özel mesajımda tatlısu kaplumbağası olduğunu varsayıp önerilerde bulundum.Deniz kaplumbağasıysa tuzlu suda yaşayacaktır.

Dün gece üyemizle msnden durumu daha detaylı konuştuk. Tatlı su kaplumbağası olduğu kesin. Zaten denizde değil sahilde bulmuşlar ve denize bırakmayı denediklerinde yine karaya doğru yüzmüş hayvan. Muhtemelen kırmızı yanak ve ya trachemys ailesinden bir tür. Yapabilcekleri hakkında da konuştuk detaylı bir şekilde ve bugün gerekli ekipmanları alcaktı kendisi. Bakamayan birinin denize bırakmış olma ihtimali yüksek, neyse ki bilinçli bir kişiye denk gelmiş hayvan. Üyemizde zamanı olduğunda girip son gelişmeleri bizle paylaşacaktır diye düşünüyorum.

şu an izmir/seferihisar'dayım kaplumbağayıda burada sahilde bulduk.bugün gerekli ekipmanları almak için ilçeye indim fakat yemden başka birşey bulamadım. dalışımız olduğu içinde şehre inemedim maalesef, fakat 4-5 gün içinde zaten şehirde olacağım o güne kadarda kocaman sayılabilecek bir kap buldum onda biraz idare etmesinden başka çare yok gibi. ayrıca 1 eylülde izmite gittiğimde, yazın olmadığımız için balıklarımızı devrettiğimizden 140cm lik bir akvaryumda tam takım olarak onu bekliyor olacak. tabii onun için gerekli diğer ekipmanlarıda sağlayacağız. şimdilik tek problem yemek yememesi!!! dün gece bir kıyma parçası yedirmiştim ama bugün ne yem yedi ne de kıyma yedi. bir şekilde korktumu nedir bilmiyorum? evde ufak çocuk falanda yok oynamaya korkutmaya kalksın:( fakat sanırım dün fotoğraflarını çekmek için biraz hayvancağızı korkuttum. bakalım nasıl olacak, bir şey olursa çok üzülürüm. ayrıca boyun kısmında ofak ufak dökülmeler var bunlar nedir? ufaklık hastalandımı yoksa?? yardım ederseniz sevinirim.
bu arada internete fazla giremiyorum ama telefondan msn genelde açık o yüzden buraya mesaj atarken orayada yazarsanız bana daha çabuk ulaşır.
msn: [email protected]
adım Onur
görüşmek üzere

Geri