Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deri değil kabuk değiştiriyo!!!

edi=büdü

Gümüş 4 Üye
Normalde hani suyun içerisinde görürsünüz hepimiz görmüşüzdür küçük küçük beya kağıt gibi şeyler uzuşur suyun içerisinde deri değiştiriyo dizyoruz ,yani ben öyle biliyirum başka açıklaması yoksa. Bugün kapluşun kabuğunu temizlerken elime sert birşey geldiğini hissettim . Resimdede göreceğiniz gibi kabuğunun ortakısmı gibi birkaç yerinde daha kabukları kalkmaya başladı hem edinin hem büdünün . Kabuk parçası sert ama esnek ve mat renkil oluyo . Ben büyünüklerinden dolayı diyorum ama herhangi bir yara izi kanama gibi birşeyde gzümüyor han i ondan solayı oluyor diyelim ama büyüdükleri bir kesin ve daha öncede böyle birşey olmamıştı olanlar varsa anlatabilirlermi :D:D mailto:/img204/4591/dsc01636a.jpg

mailto:/g/dsc01894f.jpg/

Üstünde beyazlık olursa deri değişimi diyoruz ama kabuk kalkıyorsa kabuk değişimi :) her ikiside büyüdüğüne işaret

mailto:/forum/deri-ve-kabuk-degisimi-t-103.html

teşekkür ederim sadace ufakta olsa bilgilendirmek ve görsel birşeyler eklemek istedim :D ama şimdiye kadar bu şekilde kabuk dökmemişterdi geldiklerinden beri ilkdefa oluyor normalde sadece kollarında ayaklarında ve başlarıda ufak tefek deriler kalkıyordu bugünise kabukları dökülmeye başladı :D:D( yani o küçük yuvarlaklar bütün olarak kalktı ince-ve sert bir tabaka) :D

Ooo büyüyüorlarr... Sevinin... Cahide'mde ikide bir olan şey bu... :))) O kabukların kalktığı yer bir süre parlak kalıyor özellikle suyun altında parlıyorlar. :D

ilkdefa oldu bole bişey hadi bakalım abilerinne ablalarına yetişecekler :D:D

Geri