Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deri değişimi belirtisi mi?

caramela

Bronz 5 Üye
Merhabalar ; öncelikle mantar hastalığından kaybettiğim minik kapluşumun ardından arkadaşı Johnny ' ye çok dikkat ettiğimi bildirmek isterim =) Gayet sağlıklı ve hareketli görünüyor ama bugün el ve ayak derisinden pamukçuk gibi şeylerin sarktığını farkettim.sudan çıktığında görünmüyorlar.suda da şeffaf bir şekilde derisine bağlı olarak görünüyorlar.önce pislik yapıştı sandım ama suyu gayet temiz ve bikaç kez suyun altına tuttugumda geçmedi elimle çıkartmaya çalışınca geldi birazı.deri sarkması gibi anlayamadım.bu deri değişimi belirtisi midir?

furkan54ozan; dediğiniz yere baktım zaten önceden ama yine de karar veremedim deri deiğimi olup olmadığına..
Vamprella;o sarkan şeyler deri mi emin olamadım pamukçuk gibi suda belli oluyo sadece.sarkan deri suda öyle mi görünür?

bence kapluşunuz deri değiştiriyor ve büyümekte ama bilemiyorum bi resim görebilirmiyiz acaba :D:D

suyun içinde çok şeffaf olarak gözüküyor parçalar ayaklarında.görebilirsiniz sanırım.suyun dışında da bacağında görebilirsiniz.kahverengi olmasının nedeni suyuna attıgım vitamin sanırım yıkayınca geçiyor kahveliği.fotoğraflar nettir umarım =)

Ekli dosyalar

• Pano01.jpg
    Pano01.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 367
  • PIC_2680.jpg
    PIC_2680.jpg
    198.2 KB · Görüntüleme: 353
  • PIC_2682.jpg
    PIC_2682.jpg
    78.3 KB · Görüntüleme: 313
ben mantardan felan anlamam ama bence bi an önce en azından bi ısıtıcı ve küçük çaplı bi akvaryum & kuru alan hazırla kardeş.

akvaryum hazırlıycam en yakın zamanda ama suanda tatile gidiceğimiz için taşınır kabıyla idare etmek zorundayız.tatil dönüşü mutlaka almaya çalışıcam.suyu sabit sıcaklıkta duruyo genelde zaten yaz ayında oldugumuz için ev de sıcak, sogursa biraz sıcak su ekliyorum üstüne dengeleniyor.kuru alan için de küçük kaya parçaları ve adası var zaten kendi de çok küçük şuanda.suyunu bol koyuyorum geniş bir yüzme alanı oluyor.şuanda mutlu, bir sorunu yok ama akvaryuma geçicem tatil dönüşü.teşekkürler yine de uyarınız iiçin.

evet deri değişimi şuan benimkindede aynı sorun var sonradan atıyor kendisi hiç elleme yeterki temizliğine dikkat et

Geri