Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deri mi değiştiriyor ?

istiridye

Bronz 2 Üye
arkadaşlar merhabalar,

dün akşam birşey gözüme çarptı kapluşlarımdan birisinin kuyruğu ile sağ ayağının arasında şeffaf soyulmuş deri gibi birşey dalgalanıyor.sadece suda belli oluyor sizce bir hastalık mı yoksa , kapluşlar deri değiştiriyorsa eğer deri değişimi gibi bişey mi ?

Edit furkan54ozan: Konu baslıgı konu içeriğiyle alakalı olmalıdır.

RE: sorun

rica ederim :) benim kapluştada ilk gördüğümde endişelenmiştim ama sonra sitede açıkladılar :)

ben onları koparıyorum ya sorun olur mu xD

Edit furkan54ozan: Kısaltma yaparak konusmak yasaktır.

olur tabikide. çünkü doğal olarak kendileri değişmesi lazım. doğal ortamda kimse müdahale etmiyor onlara hemde canlarını acıtabilirsiniz.

Kötü kokuluysa ve kaplumbaganızda hastalık belirtileri varsa mantardır yoksa deri değişimi :)

yok zaten kopmak üzere oluyo çocuğun gözü önünde sallanıyo rahatsız oluyo gibi geldi bana acıtmadan yaptım

o belli olmaz bence karışmayın derim ama siz bilirsiniz. kendi hallerine bırakmak lazım bazen

benim kapluşlarda da aynısı var. su bi garip gözüküyolar:)

Geri