Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deride Beyaz Uzantılar

Snaere

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar bu sabah uyandığımda kapluşumun kafasının alt kısmından çıkan böyle ip gibi uzun beyaz uzantılar gördüm ama baya uzun :( ne olduğunu anlayamadım acaba çok fazla suyun içinde kaldığı içinmi oldu bunlar yoksa mantar hastalığımıdır? Herşeyine okadar dikkat ettiğim halde mantarmı oldu yavrucuk :(

mailto:/14wsia.jpg

Panik yapmayın.Sakin olun :D
Kaplumbağalar büyürken deri değişimi yaşar.Yani kaplumbağanız büyüyor.Suyun içinde etrafında tül gibi uzantılarla dolaşacak bir süre :)
Yavru kaplumbağanız büyürken bu manzarayla sık sık karşılaşacaksınız.Hatta deri değişimini biraz daha büyüyünce kabuk değişimi de takip edecektir.

benimkiler de böyle oldu bu aralarda , bende bu konu başlığını açmayı düşünüyordum iyi olmuş sizin açtığınız , büyüyolarsa seviniyim :)

Geri