Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dev boyun

filozof

Altın 2 Üye
tortoise.jpg

buyuk-kaplumbaga.jpg

kaplumbağaların kafasını bu şekilde kaldırdıklarında farkettiydeniz vücutlarıyla boynunun birleştiği yer çok yumuşak oluyor :D

Galapogas adasindaki kaplumbagaaaa. Galapogas adasindaki bazi bölümlerde yerlerde yeme benzer hiç birsey olmadigi için agaçlardaki yesillikleri yiyorlar boyunlari ve kabugun ön kismi bu yüzden bu sekil olmus.

filozof' Alıntı:
kaplumbağaların kafasını bu şekilde kaldırdıklarında farkettiydeniz vücutlarıyla boynunun birleştiği yer çok yumuşak oluyor :D

Tam o bölgeden okşamak da inanın çok güzel oluyor... Ben hoşlanıyorum, o hoşlanıyor.. Arada da ben okşamak için hafiften parmağı çene altınatürünce anlıyor kafayı yavaş yavaş çıkarıp boynunu uzatıyor... :D

ya çok ilginç bir şey..hani taş devrinde arabanın tekerini değiştirirken kaplumbağanın kuyruğunu kaldırıp inince boyunları da aynı böyle oluyor.ona benzemiş.

Geri