Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Devit 3

Lenin

Altın 5 Üye
Eczaneden Devit 3 aldım, ne şekilde kullanılacağı hakkında detaylı bir bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız sevınırım..

kabuguna birkac damla damlatıp spotun altına koydum, umarım yanlış yapmıyorumdur.

Ben Devit 3 kullanmadım. Tarçın farklı bir kullanım yolu bulmuştu. Denemeye değer diye düşünüyorum. O başlığı hatırlayamadım yoksa linkini verecektim.

Tarçının bulduğu yöntem bu. O başlığı bende okumuştum ama bugun hatırlayamadım yerini..

mailto:/forum/showthread.php?tid=322 linki buldum. Tarçının deneyiminin tamamını okuyun isterseniz.

ya bi yardım edin nasıl kullanılır bu niye kullanılır kapluslarım için alacağım ama nasıl kullanılacak bilmiyorum ki?

Güneşin sağladığı D vitamini ni karşılamak için bu ilaç..
Yemine damlatıp verilebilirmiş, fakat devit 3 "yağ gibi bişey" olduğu için stick yem ne kadar bekletsenizde bu ilacı emmiyor. İlaç yemin üzerine bulaşıyor ve suya attığın anda inanılmaz bi şekilde suya yayılıyor. Akvaryumdaki suyun üzerinde yüzüyor bu devit 3 çok illet bişey.. Ben kullanmıyorum artık..

yemlerine aşırıya kaçmayarak dalatıldığında sorun olcağını sanmıyorum.. ve damlattıktan sonra bir 5 dakika beklerseniz sorun olmaycaktır.. karides yapısı gereği emmeyecektir vitamini fakat diğer stick yemlerde herhangi bir sorun yaşamadım vitamin damlatarak verme konusunda.. devit 3 le sorun yaşıyorsanız normal kaplumbağa vitamini de kullanabilirsiniz beaphar, sera, biyotortvit gibi markalar kalitelidir.. ayrıca kabuk sertleşmesi için başka yapılabilecekler de şu linkte mevcut

mailto:/forum/showthread.php?tid=12

Vitamin zaten kullanıyorum kolaylıkla emiyor vitamini stick yem. Ama devit 3 'ü ne kadar bekletsemde emmiyor. Tabi direk suya yayılma yapıyor..

yani her gün güneşlendiriyorum bn yavruları bol bol bunu kullanmama gerek varmı?

güneşlendiriyorsanız vitamin kullanmanıza gerek yok.. fakat havalar soğudu ve güneş de pek yüzünü göstermiyor buralarda.. kaplumbağanız üşütmesin dikkat etmelisiniz..

Arkadaşlar bende bir marka var adı spell turtle diye vitamin ve kabuk sertleştirici diyor üstünde yemine damlatıp yediyorum ve suyunu değiştirdikten sonra da suyuna 3-4 damla damlatayıorum.Size bir sorum olcak kaplumbağa verdiğim bu ürün kabuk sertleştirici için idealmidir yoksa extradan D3(devit3)tarzında birşey almak daha mı sağlıklıdır
saygılar

sorunuzu atmış olduğunuz diğer mesajda zaten cevaplandırmaya çalıştım oradan takip edebilirsiniz..

Geri