Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Dezenfekte edici mavi damla....

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar uzun zamandır kullanıyorum...Fakat kafama takıldı.Bizim kapluşlar bu mavi damlayı yuttuklarında zarar görmüyorlar mı?

Tarçın~

Altın 2 Üye
Hatta o suyu içiyorlar bile...Zarar görmemeleri için özel hazırlanmış bir sıvı.Hayır görmüyorlar.

Hope

Bronz 5 Üye
Bendeki Mavi Damla Balıklar İçin Olandan. Sanırım Kaplumbağalar İçin Özel Bi Mavi Damla Yok, Balıklar İçin Olanımı Kullanıyoruz?

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Evet.Suyu her değiştirişinde sudaki bakterileri öldürmesi için kullanılıyor...

C3NK

Bronz 5 Üye
ben deep kabuk sertleşirici aldım zavallı Dodo`nun gözleri mikrop kaptı açamıyor :(

kubrabekmez

SKF Delisi
almamalıydın :( Birçok yerde yazıyordu zararlı olduğu. Yarardan çok zararı var. Kabuk sertleştirici yerine güneş ışığı, protein, vitamin yeterli. Kabuk sertleştirici kabuğun hava almasını önler, gözde enfeksiyon yapabilir, suyu bulandırır. Çözümünü bilmiyorum, benden daha bilgili arkadaşlar yanıt vereceklerdir çözüm hakkında. Çok üzüldüm kaplumbağanız için.

LEGENDGRL90

Gümüş 2 Üye
Mikrop kapmış olma ihtimaline karşı terramycin göz merhemi yada gengavut damla işinize yarar, sürdükten sonra mutlaka yarım saat-1 saat kuru sıcak bir yerde bekletmelisiniz. Çok az gözünün üstüne sürüp bekletin. gözleri tammen kapalı oldugu için merheme göre damladan daha iyi sonuşç alırsınız..:)

NicoLé - PCD

Bronz 3 Üye
LEGENDGRL90' Alıntı:
Hope' Alıntı:
Bendeki Mavi Damla Balıklar İçin Olandan. Sanırım Kaplumbağalar İçin Özel Bi Mavi Damla Yok, Balıklar İçin Olanımı Kullanıyoruz?

mavi damla kapluş için var ben 2 gün önce gördüm deep markalı var:D
Bende kağlumbağamı dün aldım satan adma sordum mavi amla var mı deim deep vmarkalı verdi kaplumbağa için kullanılırdedi ama üstünde balık resmi var.
Zarar görmez inşallah...

LEGENDGRL90

Gümüş 2 Üye
hayır zarar görmez korkma mavi damlanın akvaryumdaki yararı kapluş da olsa balıkda olsa aynı..