Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dezenfekte edici mavi damla....

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
84
Arkadaşlar uzun zamandır kullanıyorum...Fakat kafama takıldı.Bizim kapluşlar bu mavi damlayı yuttuklarında zarar görmüyorlar mı?
 
Hatta o suyu içiyorlar bile...Zarar görmemeleri için özel hazırlanmış bir sıvı.Hayır görmüyorlar.
 
Bendeki Mavi Damla Balıklar İçin Olandan. Sanırım Kaplumbağalar İçin Özel Bi Mavi Damla Yok, Balıklar İçin Olanımı Kullanıyoruz?
 
Evet.Suyu her değiştirişinde sudaki bakterileri öldürmesi için kullanılıyor...
 
ben deep kabuk sertleşirici aldım zavallı Dodo`nun gözleri mikrop kaptı açamıyor :(
 
almamalıydın :( Birçok yerde yazıyordu zararlı olduğu. Yarardan çok zararı var. Kabuk sertleştirici yerine güneş ışığı, protein, vitamin yeterli. Kabuk sertleştirici kabuğun hava almasını önler, gözde enfeksiyon yapabilir, suyu bulandırır. Çözümünü bilmiyorum, benden daha bilgili arkadaşlar yanıt vereceklerdir çözüm hakkında. Çok üzüldüm kaplumbağanız için.
 
Mikrop kapmış olma ihtimaline karşı terramycin göz merhemi yada gengavut damla işinize yarar, sürdükten sonra mutlaka yarım saat-1 saat kuru sıcak bir yerde bekletmelisiniz. Çok az gözünün üstüne sürüp bekletin. gözleri tammen kapalı oldugu için merheme göre damladan daha iyi sonuşç alırsınız..:)
 
LEGENDGRL90' Alıntı:
Hope' Alıntı:
Bendeki Mavi Damla Balıklar İçin Olandan. Sanırım Kaplumbağalar İçin Özel Bi Mavi Damla Yok, Balıklar İçin Olanımı Kullanıyoruz?

mavi damla kapluş için var ben 2 gün önce gördüm deep markalı var:D
Bende kağlumbağamı dün aldım satan adma sordum mavi amla var mı deim deep vmarkalı verdi kaplumbağa için kullanılırdedi ama üstünde balık resmi var.
Zarar görmez inşallah...
 
hayır zarar görmez korkma mavi damlanın akvaryumdaki yararı kapluş da olsa balıkda olsa aynı..
 
Geri
Üst