Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Dip Temizleyici

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
ık en azından taslarla kovaya su boşaltıp da kalanı banyoya taşımıyorum ya da akvaryumu tamamen banyoya taşımıyorum . Kova getiriyorum ben biraz güç uyguladım mı bir süre sonra kendi kendine çekmeye başlıyor dibinde çok az su bırakıyor akvaryumun o da kolay zaten. İşte boşaltma sırasında çok yararlı oluyor. Ben denemedim ama sanırım akvaeryuma geri temiz su boşaltımında da işe yarayabilir. Kovaya çekici kısmı koyarız pompalarız akvaryuma akar su bu sefer. Deneyeceğim bir dahaki sefere... ;) Aşağıya aletin resmini çekip göndereceğim bir süre sonra..
 

superman71

Yeni Üye
Katılım
5 Ağu 2009
Mesajlar
9
bu dedğin ortasında bir pompa var ve boruyla çekme işini yapıyor bende bugün gördüm fiyatıda uygun bende almayı düşünüyorum
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Bir an bana şöyle geldi: Galiba bir süre önce mesajımın üzerinde başka birinin daha mesajı vardı da ona cevap yazmışım... Her neyse, plastik olanları sadece akvaryumu boşaltırken işe yarıyor, etrafa su dağılmasın temiz iş olsun diye... suyu çekiyor içine ve dibi tam temizlemiyor. O yüzden suyu çok az dipte kalana kadar kovaya boşaltı gerisini de akvaryumla birlikte banyoya taşıyıp klozete döküyorum. Elektrikli ya da pilli her neyse, onların dibi suyu fazla çekeden temizleyebileceğini düşünüyorum ki onların fiyatı daha pahalı.
 
Üst