Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dıs Filitrem Köpürmeye Basladı

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Koçtaş'tan aldığım Beyaz Taşları Önce bir kabın içinde Çamasır Suyuyla 1 gün beklettim.Ertesi gün suyu bosaltıp iyice duruladım.Sonra kaynattım.İçine koydum taşları heralde suyu bulandırdı taşlar.Ertesi gün filitre köpürmeye basladı bende bir kaba kaplumbağamı aldım.Nolur nolmaz diye Filitreyide kapattım.Simdi ne yapabilirim.Kaplumbağama bişey olmusmudur?

Edit tubidik: Başlıkta acil, yardım gibi kelimeler kullanmak yasaktır.

RE: Acil!!! Dıs Filitrem Köpürmeye Basladı

Taşları çamaşır suyuyla mı yıkadın??? Niye ki? İnşallah kapluşa bişey olmaz..

RE: Acil!!! Dıs Filitrem Köpürmeye Basladı

Akvaryuma koyacağınız hiç bir malzemede asla sabun, çamaşır suyu vb kullanılmamalı kesinlikle. Muhtemelen taşlar soruna neden olmuş gibi görünüyor daha önce herhangi bir sorun da olmadığını göre bu ihtimal daha kuvvetli. Taşları akvaryumdan çıkarıp suyun bir kısmını değiştirin köpürme bitinceye kadar. Kimyasallar suya iyice karışırsa kaplumbağanız için zararlı olabilir.

Geri