Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dış Filtre mi Yoksa İç Filtre mi?

Kral

Altın 5 Üye
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
226
hangisi daha iyidir?

Konu aksesuar ve ekipmanlar bölümüne taşındı/tubidik
 
Akvaryumun büyüklüğüne göre değişir. Küçük bir akvaryum için dış filitre gereksiz, büyük bir akvaryum için iç filitre yetersiz olur.

Kaç litrelik bir akvaryumunuz var ona göre bir şeyler söylemeye çalışalım.
 
yüksekliğini de söylerseniz litresini hesaplayabiliriz.. muhtemelen 60x30x40 dır diye tahmin ediyorum ölçülerini yani 72 litrelik.. akvaryumun tamamını da su ile doldurmayacağnızı düşünürsek yaklaşık 50 litrsini kullancaksanız demektir.. yani dış filtre şimdilik gereksiz olacaktır güçlü bir iç filtre yeterli gelecektir diye düşünüyorum..
 
akvaryum litre hesaplamasını şu şekilde yapabilirsiniz

en x boy x yükseklik örneğin sizinki için 60x30x35=63000 cm3 yapıyor bunu da litreye yani dm3 e çevirmek için(1dm3=1lt) 1000e bölmelisiniz.. yani akvaryumunuz 63 litrelik
 
buna dış filtremi daha iyi olur yoksa iç filtremi?
 
Yeni bir kuru alan ve kapak tasarımı yapıyorum. O zaman benim akvaryumun tamamını su ile doldurabileceğim yani 80x60x45=216000 cm3 = 216 Litre. Bana kesin bir dış filitre lazım. Şimdi sessiz, performansı iyi, kaliteli bir dış filitre arıyorum. Birde UVli dış filitreler var onları düşünüyorum.

Yardım ve önerilere açığım. Fiyat 3. sırada benim için.
 
Geri
Üst