Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dış Filtre

Zencefil

Bordo Bereli
Arkadaşlar uzundur dış filtreleri araştırıyorum.Ama iki marka arasında kaldım.

DOPHIN C500: 60 - 120 litrelik akvaryumlarda mekanik temizlik ve oksijen sağlar.Saatte 450-500 l /h filtrasyon yapabilen dış filtredir.Güç Sarf. : 15 watt.Basma Yüksekliği : 130 cm

Tetra Tec Ex 600:60 - 120 litrelik akvaryumlarda mekanik temizlik ve oksijen sağlar.Güç: 10 Watt.Saatte 600 litre su kapasitesi

Kullanan veya önerisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

İkisini de kullanmadım ama kapasitesi yüksek olanı alman daha iyi olur diye düşünüyorum. Sonuçta ikisi de bilinen, kullanılan markalar.

Tetrayla ilgili çok fazla problem görünüyor yorumlarda ve fiyatı daha pahalı.
Dolphin'den de tam olarak emin değilim yarın toptancılara gidip onlarlada görüştükten sonra galiba kararım kesinleşecek :)

bence dophın al.çünkü tetratecin hortum çapı çok ince.hemen debisi düşüyor ve çoğu su kaçırıyor.dophın daha iyi.dophın c700 de alabilirsin.oda 15w yakıyor.ama bana c500 uygun diyorsan onu al

atmanların çok elektrik harcıyor bildiğim kadarıyla.Onun için çok düşünmedim almayı.

Evet doğru atmanlar çok elektrik yakıyor bence düşünmeyin.Akvaryumunuz 157.5 litre birde kaplumbağa akvaryumu olduğu düşünülürse ben size c500 değilde c700 almanızı öneririm.

c700 lerde de aynı problem var gibi elektirk sarfiyatı fazla biraz.Ama c500 dediğiniz gibi yetersiz kalacaksa c700 almakta fayda var.

Baktığım yerlede hala dolphin var sorun o :D Bir tane yeni olanlardan gördüm o da c 500.Eğer c700 bulursam yenilerden hedefim o olacak.Öneri için teşekkür ederim :)

Atman 3335 var bende de. 15W elektrik harcıyor, çok değil yani. 100cmlik bir akvaryum için saatte 600 litre çevirmesi eğer alırsanız göreceksiniz yetersiz kalıyor.

Bende bir de iç filtre var saatte 1300 litre civarı devir daim yapıyor 10 dakika açık tuttuğumda akvaryumun içinde ne var ne yok temizliyor ama onun temizlediğini dış filtre imkansız temizleyemiyor.

Eğer sadece dış filtre alacaksan ve akvaryumun en az %80'i dolu olacaksa kesinlikle daha güçlü bir şey almanı öneririm yoksa hayal kırıklığına uğrarsın.

Daha alıp yeni eve getirdim.Aldığım yer 200 litreye kadar iyi bir filtrasyon yaptığını söyledi.C 700 ü ise tavsiye etmediler.Yarın ya da pazartesi kurup gözlemlerimi buraya yazarım.

Bu gün dış filtreyi kurdum.Şu ana kadar sorunsuz çalışıyor.
İçindeki malzemeleri; ilk sepetin altına karbonlu biyolojik sünger, üstüne elyaf koydum.
İkinci sepetin altına ince bir tabaka elyaf, üstüne zeolit taş, onun üstüne de kare şeklinde kesilmiş süngerlerden koydum.
Aktif karbonu kullanmadım.Akvaryumu yeni kurmuyorum diye.
Dış filtre kullanan arkadaşlardan değişik malzeme ve sıralama önerileri varsa bekliyorum.

Ben dış filtreyi aldığım gün içinde ne varsa hala onu kullanıyorum ekleyemedim daha hiçbirşey. Petshopa sordum yoktu filtre malzemesi, fazlada uğraşamadım üşendim. İki kat sünger var başka birşey yok, bomboş filtre :( gerçi bu haliyle bile çalıştırınca iki dakkada suda bi tane toz bırakmıyor pırıl pırıl yapıyor orası ayrı.

Geri