Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

dış filtre

delidede

Yeni Üye
arkadaşlar yaklaşık 45 litre su koyduğum ve birbirinden çakal iki kaplumbağaya ev sahipliği yapan bir akvaryumum var eheim marka bir iç filtre kullanıyorum. çocuklar 2 yaşına girecekler, akvaryumu büyütüp bir dış filtre alayım diyorum.. dış filtre gerekli mi değil mi? ve hangi marka iyi sorularına yanıt verecek arkadaşların yardımını bekliyorum.

Dış filtre eğer büyük akvaryum kullancaksanız (90-100litre ve üzeri gibi) mutlaka gereklidir. Eheim en kaliteli markadır dış filtrelerde özellikle çok kaliteli ürünleri var. Onun dışında atman, tetra, dolphin i de tavsiye ederim eheim kadar olmasa da yine de iyi markalar.

Benimde 45 LT Civarlarında akvaryumum var Dıs Filitre kullanıyorum.Cok güzel.Kaplumbağam suyun içimde rahatça yüzebiliyor.Ama Dikkat Akvaryumun Bulunduğu odada yatmassan iyi olur.Su sesiyle.... :D

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.Akcaryum değil akvaryum olacak.

ScampSoul' Alıntı:
Benimde 45 LT Civarlarında akcaryumum var Dıs Filitre kullanıyorum.Cok güzel.Kaplumbağam suyun içimde rahatça yüzebiliyor.Ama Dikkat Akcaryumun Bulunduğu odada yatmassan iyi olur.Su sesiyle.... :D

Beni güldürdün Allah da seni güldürsün... :D Ben bazen iç filtre sesinden bile uyuyamıyorum dış filtre olursa herhalde akvaryum salona taşınır... :D

Valla benim iç filtre daha çok ses yapiyordu bu dis filtre çok sessiz. Geceleri rahat uyuyabiliorum.

Geri