Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Diş telleri (braketler) karizmayı çizer mi ?

keremaciroglu

Bronz 4 Üye
Ben bugün irtibaliyle diş teli takmaya başladım bir dişte yamukluk var diğerlerinde de hafif kaymalar var. bende doktora dedim inci gbi dişlerim olsun istiorm oda dedi tel takacaksın o zaman ... her neyse taktı 8 ayda da bitebilir dedi 1 yılda da dedi en fazla 1,5 yıl takarsın dedi.Bende biraz depresyona girdim bu konu yüzünden ,saglık acısında sonucta ve bitince cokta güzel oluyor dişler ama ne bileyim karizma biraz çizildi diye düşünüyorum . kaç yaşındasınki diye soracak olan varsa 18 yasındayım .

RE: DİŞ TELLERİ (BRAKETLER) KARİZMAYI ÇİZER Mİ ? :d

geçmiş olsun öncelikle. sizden daha büyüklerde bile oluyor ortodontik tedavi alan kişiler. 18de fazla geç sayılmaz bence. sadece belki düzelme süreci biraz daha zaman alabilir ama yine de olumlu etkisi olacaktır tabi. bir kaç ay katlanmanız gereken bir durum sadece daha sonraki hayatınızda rahat edeceksiniz bu yüzden moralinizi asla bozmayın :)

Valla moralini bozmak gibi olmasin ama hemde ne çizer. Dislerinde tel olanlar benimle konusunca teller resmen bana siritiyor yüzümde tuhaf bir ifadeyle o kisiye bakmaktan o kisinin ne dedigini anlamiyorum bile. Ama tabi bu bayanlarin hafif biyigi varsada oluyor sivilcesi varsada oluyor. Ama sonuçta disleriniz her zamankinden daha güzel olacak ya siz moralinizi bozmayin;)

aragorn' Alıntı:
geçmiş olsun öncelikle. sizden daha büyüklerde bile oluyor ortodontik tedavi alan kişiler. 18de fazla geç sayılmaz bence. sadece belki düzelme süreci biraz daha zaman alabilir ama yine de olumlu etkisi olacaktır tabi. bir kaç ay katlanmanız gereken bir durum sadece daha sonraki hayatınızda rahat edeceksiniz bu yüzden moralinizi asla bozmayın :)

İşte doktor adayı tavsiyesi hehehehe :)

Sokaktaki adamın bakış açısı : Karizma yerlerde :(

Şaka bir yana Cihan kardeşim doğru diyor. Kısa süre içinde belki rahatsız olacaksın çevredeki bakışlardan ama uzun vadede o bakışlar farklı biçimde sana geri dönebilir kim bilir ;):cool:

allahtan ben konusurken cok belli olmuyor.yani nası diym dudaklarım böle ince ve ufak dill normal dolgun biraz oda sakklıyo büyük oranda . porselen taktıracaktım sizde böle bi durumda olursanız taktırmayın sakın ne yerseniz yiyin kırılıyor porselen oldugu için o yüzden genelde tavsiye etmiyor ortodentisler.ben yabancı bir doktora yaptırttım gerçi biraz tuzlu oldu ama işi iyi biliyor.

teşekkür ederim Kaan :)

evet ilerde çok faydasını görürsün iyi ki zamanında tedavi görmüşüm dersin emin ol :)

porselen aslında kolay kolay kırılmaz. kırılmasına neden olan porselenin fırınlandıktan sonra soğuması sırasında oluşan mikro çatlakların zamanla yayılarak kırık oluşturmasıdır. bunu önlemek için de porselenin altına metal destek yapı hazırlanabilir ama bu da porselenin daha koyu görünmesine neden olur ve estetik açısından çok iyi bir görüntü olmayabilir. ya da zirkonyum oksit kristalleri de kullanılabilir porselende. bu kristallerin de porselendeki mikro çatlakların büyüyerek kırıklara yol açmasını önleyecek bir çalışma mekanizması vardır. bunlara dikkat edildiğinde hem estetik olarak hem de dayanıklılık açısından başarılı sonuçlar elde etmek mümkün porselen konusunda.

geçmiş olsun. ileride çok iyi olacak. onun için her şeye değer.

Karizmanızı falan çizmez.Dişler çok önemli ilerde doğal dişlerinizi kullanamazsanız o zaman karizmanız çizilebilir:) Kısa bir süre de olsa o tellerle yaşamaya alışmanı öneriyorum. 18 yaş :) karizmanın o kadar kolay çizilmediğini yaklaşık 5 yıl kadar sonra anlayacaksın:) O yüzden rahat ol :)

Dış güzellik o kadar önemli değil sanırım :)
İnsanlar karşısındakinin kusurlarını arıyorsa kendi kusurlarını örtmeye çalışıyor demektir.Zaten bu bir sağlık meselesi asla kusur değil.Bence hiç öyle düşünmeyin en fazla 1,5 yıl sonra harika dişlere sahip olacaksınız,rahat rahat gülebilecek ve gülmekten hiçte utanmayacaksınız bence gelecek yılları düşünüp içinizi ferah tutun :)
Zaten çevrenizdekilerle iyi bir ilişkiniz varsa şakalaşmalar harici sizin diş telleriniz hakkında kötü bir görüş öne sürmeyeceklerdir çünkü zaten dişlerinize değil gözlerinize bakıyorlardır.Geçmiş olsun şimdiden ilk zamanlar acıtıyormuş alışana kadar.

Bu arada başlığınızı küçük harflerle yazabilirmisiniz ? Site kuralları gereğince yasakta..

Herkese teşekkürler.normalde acıtmıyor ancak en ufak birşeyi ısırmaya kalkınca acıdan zıplıyor insan :D sadece çorba içiyorum . sabah:çorba öğle : çorba akşam:çorba :D:D

Takma kimseyi ya km ne düşünürse düşünsün:d
İleriyi düşün ve mutlu ol:D :)

valla bende de tel var yaklaşık bir buçuk sene oldu.. ilk taktırdığım gün ölmek istemiştim=)) ama şu anda ben dahil kimse farkında diyl telllerın.. sonuçta güzel dişlere sahıp olup mutlu olucaam için kafaya takmıorum.. bence sende takmamalısın arkadaşım..

errhan' Alıntı:
valla bende de tel var yaklaşık bir buçuk sene oldu.. ilk taktırdığım gün ölmek istemiştim=)) ama şu anda ben dahil kimse farkında diyl telllerın.. sonuçta güzel dişlere sahıp olup mutlu olucaam için kafaya takmıorum.. bence sende takmamalısın arkadaşım..

Katılıyorum.Yazın bende taktırmayı düşünüyorum inşallah psikolojik olarak rahatsız olup hemen çıkarttırmak istemem,sabırsızımdır biraz hemen takılsın ve düzelsin isterim ama ne yazıkki biraz zaman alıyor :(

Geri