Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Dışkılarını Yiyiyor!!!!

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Arkdaşlar akvaryumumda filtrem var fakat bazen kapluşum bulduğu dışkılarını filan yiyor.Sizinkiler de yapıyor mu?Çaresi var mıdır?

ßusra

Gümüş 2 Üye
Ad soyad
e.üye
Kaplumbagalar oburlardır,ne bulurlarsa atarlar ağıza...Benim kaplumbagamda eskıden bu kötu alıskanlıga sahipti =) sonradan bıraktı.Bazen yapıyorlar galiba böyle...

februata

Altın 4 Üye
Ad soyad
e.üye
bişey eksikliğindenmiş , Tarcın ya da aragorn sebebini söylemişti bana da.

Tarçın~

Altın 2 Üye
Ad soyad
e. üye
Protein , vitamin ya da mineral eksikliğindendir.Özellikle protein eksikliği dışkı yedirir kaplumbağalara.Verdiğiniz yiyeceklerin kaplumbağanızın sağlığında yeterli olup olmadığını kontrol edin.Neyle besliyorsunuz?

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Bol bol karides, beyaz ve kırmızı et yani protein bakımından zengin yemekleri bolca veriyorum...

Tarçın~

Altın 2 Üye
Ad soyad
e. üye
Ben Neşe'ye (kaplumbağam) hiç karides vermiyorum.Zaten o da hiç yemiyor ve sevmiyor.Ama bol çeşitli mamalarla besliyorum ve şu zamana dek hiç böyle bir problem yaşamadım.Sera'nın Mineral'i ve Sera'nın Raffy P'sini beraber bir kullanın yarım ondan yarım ondan verin , etkisini siz de göreceksiniz.

beliz

Gümüş 1 Üye
Ad soyad
beliz
benimkiler de yiyor hatta bu sabah zor kurtardım tabi kaplumbağa bu ne yiyeceğini nasıl bilsin