Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dışkılarını Yiyiyor!!!!

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
84
Arkdaşlar akvaryumumda filtrem var fakat bazen kapluşum bulduğu dışkılarını filan yiyor.Sizinkiler de yapıyor mu?Çaresi var mıdır?
 
Kaplumbagalar oburlardır,ne bulurlarsa atarlar ağıza...Benim kaplumbagamda eskıden bu kötu alıskanlıga sahipti =) sonradan bıraktı.Bazen yapıyorlar galiba böyle...
 
bişey eksikliğindenmiş , Tarcın ya da aragorn sebebini söylemişti bana da.
 
Protein , vitamin ya da mineral eksikliğindendir.Özellikle protein eksikliği dışkı yedirir kaplumbağalara.Verdiğiniz yiyeceklerin kaplumbağanızın sağlığında yeterli olup olmadığını kontrol edin.Neyle besliyorsunuz?
 
Bol bol karides, beyaz ve kırmızı et yani protein bakımından zengin yemekleri bolca veriyorum...
 
Ben Neşe'ye (kaplumbağam) hiç karides vermiyorum.Zaten o da hiç yemiyor ve sevmiyor.Ama bol çeşitli mamalarla besliyorum ve şu zamana dek hiç böyle bir problem yaşamadım.Sera'nın Mineral'i ve Sera'nın Raffy P'sini beraber bir kullanın yarım ondan yarım ondan verin , etkisini siz de göreceksiniz.
 
benimkiler de yiyor hatta bu sabah zor kurtardım tabi kaplumbağa bu ne yiyeceğini nasıl bilsin
 
Geri
Üst