Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dişsizin sorunu

asi kız

Bordo Bereli
mailto:/0lkl68.jpg dişsiz(disi) resimdeki gibi sis kollarinin orasi neden aceba baska yerinde boyle bisi yoksadece resimdeki yerde var sorun nedir aceba?

Hayvana yem harici birşey veriyor musun ?

Cvp: Dişsizin sorunu

Sebze abi balik sadece 1kere ..baska hicbisi vermiom ama cok obur hic doymuo yem verirken elime saldirio..

Deniz balığı verme. Alabalık hiç verme. Baharatlı kokulu bitkide verme. Fazla değil ama karaciğerde biraz sıkıntı var.

Anladim abi.balik yok ona kokulu derken abi?ben kivircik ve karahindiba disinda bitki vermiom

Peki gecmesi icin baska ne yapabiliriž abi?

Reyhan, roka, tere kokulu bitkiler. Hindiba da verme şimdilik. Temizi ancak köy gibi yerde olur şehir civarı verilmemeli.

Karaciğer için haftada 3-4 yaprak maydonoz ver.

Maydanoz mu hic sevmio benimkiler abi????hele bu dişi hic yani????karahindiba annanem taze toplayip getirio koyden ozman veriom yoksa vermiom.oteki dedigin sebzeleri ben sevmiomki onlara verim????

Peki maydanozu nezamanlar verimyani nezamana dek?sislik inene dekmi?

Bir iki hafta yeter fazla değil. Yemiyorsa verme. Hayvan bol yüzerek toparlar.

1sene boyunca saklama kabinda kalmisti ozmanda vardi ama anlamamistim neden oldugunu ozman sislik cok yoktu.

Veterinerlerde karaciğer destekleyici enginar özlü preparatlar olabilir. Bence büyük petshoplarda bulabilirsiniz. Olmazsa solgar veya gnc gibi markaların insanlar için ürettiği besin destekleri var. Onlardan da verebilirsiniz. 

Tabi taze enginar yaprağı yerse daha iyi olur ama gerekli doz için çok fazla yemesi gerekebilir.

Anladim yardimiziniz icin tesekkur ederim bakicam marketlere..umarim enginari yapragiyla birlikde bulabilirim..

Geri