Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Doğal Mercan

Ağustos

Bordo Bereli
Forumda bu konu hakkında bilgi bulamadım .. Doğal mercan bizim akvaryumlarımızda büyür mü ? Ve sizce bu ürün doğalmıdır ?

mailto:/evcil-hayvan/akvaryum-dekoru-beyaz-dogal-mercan-500-gram-100320506

Cvp: Doğal Mercan

RES ve alt turleri akvaryumda baska canli yasatmaz

ben bunu ankara congresium'da afrika günlerinde görmüş ve incelemiştim. taş gibi sert ve bir o kadar hayvanı yaralayacak dokusu var. zımpara yanında pamuk gibi kalır. sadece balık akvaryumlarında olur. bizimkiler için tehlikeli.

doğal gerçek mercan.

Ben urunu bilmiyordum soyledigin iyi oldu cem abide ozaman balik akvaryumunda nasil olur balikta beslemedim ama yuzgecleri falan zarar gormez mi ?

yok balıklar çevresinde dolaşmayı seviyorlar. tabi büyük balık için sorun olabilir. mesela nemo diye bir çizgi film vardı. o palyaço balığının yaşadığı doğal ortam bunun çevresi, anemonlar. canlı mercanın zehirleyici etkisi var. onun için dalgıçlar mercana sürtünmekten kaçınır.

Bu fotografta olan kurutulmus hali degil mi ?

evet bu okyanuslarda yaşıyor. sudan çıkınca ölüp kemikleşiyor.

gerçi canlıykende sert yapıya sahipler.

İyi oldu öğrendiğimiz abi.. ama eğer yumuşak olsaydı tam tutunup uyumaları için idealdi

Birde tuzlu su mercanı ile tatlı su mercanı farklı diye biliyorum. Bu tuzlu su mercanı ise ki çoğu tuzlu su tankları için satılır zaten bizim sisteme uygun olmaz.

Mercan oluşumları hakkında son derece güzel bir belgeseldir. Konu açılınca aklıma geldi izlemeyenler varsa muhakkak tavsiye ederim. Burada görüntü çok iyi değil sanirim, imkanınız varsa tüm seriyi ve cd lerinden izlerseniz daha büyüleyici oluyor.
[video=dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xof9k8_mavi-gezegen-blue-planet-6-mercan-kayaliklari-1-4_animals[/video]

Palyaço balıklarının beraber yaşadığı canlı türü mercan değil mercan resiflerinde yaşayan anemonlardır (deniz şakayığı). Anemonlar zehirlidir. Bir dalışta anemonun bir tanesi elbise ile eldiven arasındaki bir bölgeye değmişti, küçük olmasına rağmen 2-3 gün kızarıklığı geçmedi. Sadece palyaço balıkları ile kommensal yaşam sürerler.

doğru dedin haluk gece benimde sonradan aklıma gelmişti. bir daha bilgisayarı açmaya üşendim. düzeltim. emre tatlı su mercanını duymamıştım.

Ben sanırım bu tatlısu akvaryumlarına da koydukları için karıştırdım Cem. Doğru söyledin.

Geri