Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Doğru kum bu mudur?

Harleydavidson

Gümüş 5 Üye
Bu aralar çok konu açıyorum kusura bakmayın aksesuarları yeni yeni tamamlıyorum ondan olsa gerek :) kum alıcaktım ama forumlarda gördüğüm üzere silus bumu bu siteden sipariş edilir mi? https://hizliresim.com/N1vjLa Birde kumu nasıl temizlerim dip çekimi nedir ? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu vitasandin kendi sitesi sanırım. Yinede arayıp sor. Şahsa satışları var mı diye.

Dip çekimi dip süpürgesi ile tabandaki pisliğin çekimidir. En kullanışlı ve basit olanı resun sc210 olan süpürge. Kimyasal değmemiş akvaryuma ait bir kova alıp. Ön ucu suya soktuktan sonra pompaya basıp su gelince kovaya bırakıp tabandaki pislikleri çekip kovaya boşaltacaksın. Ön ucundaki aparatı çıkarırsan daha iyi çeker. Bir miktar silisi de çekecektir. Kova dolunca götürüp pis suyu yavaşça döküp temiz su doldurup çalkala içindeki kumu yıka sonra yavaşça o suyu da döküp kovadaki kumu tekrar akvaryuma dök. Hepsi bu kadar.

Kovayı plastik satanlardan yada pazardan bulursun büyük kova al. Scotch-bride bulaşık süngeri de yoksa al.

Dip süpürgesine ya petshoplara bak yada internetten al. Bunlar iki boydur. Uzun olanını alacaksın. Biri tam boyda 185 cm diğeri 200 yada 210 cm olacak.

Bir de akvaryuma ait birkaç bezin olsun. Yere su dökülürse yada elin kolun ıslanırsa silersin. Ben başlamadan evvel akvaryum önüne de uzunca bir bez seriyorum. Halı kirlenmesin diye.

Akvaryum temizliğini lavoboda yapıyorum zaten teşekkürler :))

Juen petmarketten bunu buldum bu mu ?Vitasand Doğal Silis Akvaryum Kumu 750 gr (0,7 mm)
Poşetinde balık resmi var ama ?

Evet. Çoğumuz oradan aldık zaten 150 tl'lik ürün alımı yaptığında kumda kilo ne olursa olsun kargo bedava gelir. İşine yarayacak herşeye bakıp bu miktarı aşabilirsin. Kargoda 8.90 tl idi galiba. Yem alırsanda bu miktarı aşarsın.

750 gram kaç torba almam gerekir sizce 15 iyimi akvaryum büyüknzaten ölçüsünü bişmiyorum ama atmıştıö buraya bir ara

O poşetler 750 değil de 800 gramdı diye hatırlıyorum. 800 gram ise 12 kg eder. Söylemiş miydim kaç kg gerekli diye. Bir iki tane de yedek al. Küçük leğende 4 poşet 4 poşet şeklinde yıkayacaksın. Az oranda kolay yıkanır. Kum ıslanınca sıkar.

Cvp: Doğru kum bu mudur?

bende almak istiyorum fakat genişliği 60 cm derinlik 30 cm olacak bir akvaryuma kaç torba almak gereklidir?

Eni 40 cm idi sanırım diğer konuda yazmıştın.

60*40*4/1000= 9.6 kg

800 gramlık poşet alırsan 12 poşet alacaksın. Ama birkaç torbada yedek al.

Geri