Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Donatello -En Yeni Video Eklendi

RE: Donatello

Kaplumbaganız çok güzel.Umarım birlikte uzun yıllar güzel vakit geçirirsiniz...

RE: Donatello

furkan54ozan' Alıntı:
Kaplumbaganız çok güzel.Umarım birlikte uzun yıllar güzel vakit geçirirsiniz...

teşekkür ederiz .. zaten uzuuun yıllardır birlikteyiz , umarım böyle de devam eder :rolleyes:

RE: Donatello (fotografli)

çok karizmatik birşey bu olay :) insanlar evde kedi köpek kuş besler,sizde en az onlar havyanları kadar büyük bir kaplumbağa :) çok güzel.kaç yıldır birliktesiniz?

vaovv harika ya :D benim arkadaşımın kapluşuda bu kadar büyük o 10 yıldır birlikte ne güzel darısı başımıza

hatırlayamadığım için kesin bi zaman söyleyemiyorum ama annem yaklaşık 18-19 yıl olmuştur diyo.. :) yalan olmasın ama o kadar işte .. darısı sizlerin de başına ..
bi de video yükleyesim var ama istediğim çekimi yapamadım henüz :D videosunu da izletmek istiyorum

Umarım akvaryumunuz o kaplumbagayı büyütmeye yetecek kadar büyüktür...

Bu kadar uzun zamandır birlikte olduğunuza göre çok iyi bakıyor olmalısınız.. Alkışlamak istiyorum... Güzel bir akvaryumunuz olmalı. Akvaryum fotoğraflarınızı da bekleriz.

Donatello nun türkçe adı ne acaba? çünkü benim minik kapluşuma benziyo hatta yüzü falan aynı.bneim kide büyüyünce böle olcak demekki :D ben bunları çizgili kaplumbağa diye biliyorum

yeterli bi akvaryumu vardı.. ilk açtığım konuda ölçülerini vermiştim ama şu an bazı nedenlerden dolayı ufak(eskisine göre) bi akvaryumda idare etmek zorundayız. bu konuda gerçekten üzgünüm. zaten fırsat buldukça paludaryum konusunu araştırıyorum. ona en güzel yaşam alanını sağlamak isterim ama öğrenci olduğumdan elimden pek bi şey gelmiyo.
evet türü çizgili kaplumbağa :) latincesi de Mauremys Caspica .. umarım sizinki de böyle kocaman olur
......
[bu arada kimse alınmasın ama bence kırmızı yanaktan daha yakışıklı :) ]

droserag' Alıntı:
yeterli bi akvaryumu vardı.. ilk açtığım konuda ölçülerini vermiştim ama şu an bazı nedenlerden dolayı ufak(eskisine göre) bi akvaryumda idare etmek zorundayız. bu konuda gerçekten üzgünüm. zaten fırsat buldukça paludaryum konusunu araştırıyorum. ona en güzel yaşam alanını sağlamak isterim ama öğrenci olduğumdan elimden pek bi şey gelmiyo.
evet türü çizgili kaplumbağa :) latincesi de Mauremys Caspica .. umarım sizinki de böyle kocaman olur
......
[bu arada kimse alınmasın ama bence kırmızı yanaktan daha yakışıklı :) ]

ah inanamıyorum ya benimkinin aynısı ! ben ilk aldığımda minicikti korkuyodum kırmızı yanaklılar ısırcak diye vala ne yalan söleyim daha tatlı ve cesaretli hemen alışıyorlar sana :D ve çok koomik bakışları var.şuan bi ay oldu hemen büyüdü daha hızlı büyüyolar çok şirin demekki büyüyünce de şirinliği kaybolmuyo hatta daha da çoğalıyor :) sevindim :D benmkinin videosunu koymuştum bakarsanz sevinirim :D hem sizde minik halini görmüş olusunuz XD

mailto:/forum/afacanimla-sporum-acliktan-dans-t-1662.html

burdaki ikinci video da.ilkinde yemek istiyo sorada hasta hali var :( bakınca anlarsn ztn

gerçekten çok sevimli .. bayıldım videoya koca koca gözlerini kırpıp agzını açıp kapaması çook tatlı :) ben de zaman zaman takip videosu çekiyorum ama yürüdüğüm için çok titrek oluyo görüntü hoşuma gitmiyo :( fırsat bulursam ben de eklerim :) minik in büyük halini görmüş olursun :D

heyecanla bekliom :D evet o sırada hastaydı ama inşallah seninki kadar büyütebilirim hiç ölmez :( bunlar çok hızlı ayrıca değil mi? kırmızı yanaklara göre :D

RE: Donatello (fotograf)+(video)

kırmızı yanaklar hakkında pek bilgim yok malesef ama bizim çizgili kapluşlar hızlı bence ..

hayır hayır hayır çoooooookkk tatlı yaaaa maşallah darısı benim başıma.ben hep derdim büyüse peşimden koşar valla diye gerçektende öyle.ayrıca bakışlar falan benim minikle aynı zaten aynı tür normal ama gene de ilk defa başkasında gördüm ve minikle çok benziyo bakışlar falan çok şirin peşinden gelmeside süper yaa :D ee dile kolay onla büyümüşsün ne güzel :)

adı artık karagöz :D yok ikiside çok tatlı donatello abisi ;)

Geri