Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dostumdan Elini Çek ! Yunus Katliamı !

zeki52

Elmas 5 Üye
Merhaba arkadaşlar eminim çoğu kişi bu vahşetten haberdardır ama ben facebook'da gördüğüm bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim ve sizlerden ricam bu videoyu paylaşmanızdır, eminim birimizin paylaşımında yetkili mercilere ulaşacaktır ya da bu iş için elinden ciddi manada bir şey gelecek olan birilerine ulaşacaktır...

Unutmayın! Onların tek umutları biziz...

Bazı siteler:

- twitter/banagozkulakol.com
- facebook/banagozkulakol.com
- banagozkulakol.com

İmza kampanyaları:

- chn.ge/1eamZw9
- bit.ly/1aMiLu6 chn.ge/1eBU4Ed

Filmin Künyesi:

Yapım: BGKO ve PToT film ortak yapımı

Yapımcı: Işıl Ege

Yönetmen: Canbert Yergüz

Müzik: Barış Manisa

Metin Uyarlama: Özge Özder

Filmin Orijinal Yapımı: Oceanic Preservation Society

FİLMİN TÜM İZİNLERİ İLE İLGİLİ YAZIŞMALAR "BGKO" ADINA "YUNUSLARA ÖZGÜRLÜK PLATFORMU" TARAFINDAN YÜRÜTÜLMÜŞTÜR.

Filmde Yer Alan Gönüllü Sanatçılar:

ALİCAN YÜCESOY,
ASLI TANDOĞAN,
BENNU YILDIRIMLAR,
BİNNUR KAYA,
CEYDA DÜVENCİ,
DEMET EVGAR,
KENAN ECE,
LEVENT ÜZÜMCÜ,
MERT FIRAT,
ÖZGE ÖZDER,
ÖZGÜN,
ÖZGÜR ÇEVİK,
SELİM BAYRAKTAR,
SELİN DEMİRATAR,
SERKAN ALTUNORAK,
YASEMİN ALLEN

LÜTFEN DUYARLI OLALIM...

https://www.facebook.com/photo.php?v=641256632599082

Cvp: Dostumdan Elini Çek ! Yunus Katliamı !

ben japonların yaptığını izlemiştim. hayvanların çene altından kesip bırakıyorlardı. hayvanlar yan yana debeleniyordu. gemi kan gölüne dönmüştü. paylaşım için teşekkürler.

Japonların teknolojileri çok iyi ama bu insanlık dışı olayları nasıl yapabiliyorlar aklım almıyor :dots:

Bu katliamin amaci nedir de böyle vahşet uygulaniyor acaba?
Hayvanlara güçleri yetiyor yaziklar olsun vicdansizlar!
Kürkten, hayvan deneylerinden , bu vahşetlerden biktik yeter artik

Sözüm meclisten dışarı yalnız bu uzak doğu ülkerinin birkaçı, bu tür katliamlarda sınır tanımıyorlar. Çok ağır yaptırımlar gelmediği sürece de tanımamaya devam ederler.

Kısa film güzel olmuş, düşünen,oynayan ve diğer tüm emeği geçen bireylere helal olsun.

Belki hatırlarsin Emin. Geçenlerde bir konuda kendi insanımıza fazla yüklenildiğini uzakdoğuda insanlık dışı katliamlar, batıda maddi çıkarcı kürk avcılar olduğunu hatta bilinen birçok hayvan koruma örgütünün bunlar yüzünden kurulduğunu belirtmiştim. Hatta batılı gelişmiş ülkeler dediklerimizdeki hayvan parklarındaki gösteri yerlerine ve buradaki hayvanların işkencesine değinip bir gün bunlarıda kapatırlarsa şaşırmam demiştim. İşin kötüsüde bazı arkadaşlar bu kadar yıldır yaptıklarını unutup ne gelişmiş toplumlar var diyip övecekler. Halbuki biz yıllar önce bıraktık ve yasakladık ayı oynatma hadisesini. İşte duyarlı ve gelişmiş toplum. İnsanlık sadece teknoloji yada güç ile olmuyor. Bu filmde de gösterilere gitmeyin diyerek uyarmaları en sevdiğim bölümdü. Japon katliamı yanında avrupa ve abd deki gibi şov dünyasınada değinmiş.

Ben boğazdan geçerken yazın çok yunus görürüm. Umarım benden sonrakilerde bu şansı kaybetmez.

Abi geçenlerde vaşak bulunmuştu sanırım iki taneydi. Biri adama saldırımış diğeri öylesine ateş etmişti. Bunların nesli tükeniyormuş üstelik. Yazık ya. Siz bir Zeytinburnu na gelseniz her evin altı derici dükkanlarıyla dolu. Onları gördükçe içimden geçenlerin hatti hesabı yok. Bunları topluyucan toplu soykırım yapacaksın.

bu katliamları yapanların bir kısmı balıkları azalttıklarından, bir kısmı ağlarına zarar verdiğinden dolayı bunu haklarıymış gibi görüyor bir kısmıda yeme amaçlı katliamlar yapıyor. özellikle izlanda da her sene yunus ebatlarında bir balina türünü bu şekilde kıyıya sürüp toplu kıyım yapıyor. izlandanın o bölgesi çorak toprak, tek geçimleri fazla olmayan balıklar çıkarabildiklerini doğrudan satıyorlarmış. halkın başka gelir ve yiyecek üretme durumu yokmuş. ayrıca eskiden gelme gelenekleri olduğunu söylemişti halktan birisi. tabi ilk yazdığım cümlede bunda etkili. akabinde programın sonuna doğru bu hayvanların etlerini pastırma gibi kurutup tüm sene içinde tükettiklerini anlatırken bir ailenin çoluk çocuk yemesini göstermişti. hadi bunun ufakta olsa açıklanabilir tarafı var ama cana yakın olan yunusların koca okyanus ve balığın bol olduğu alanda katledilmesini izledikçe insanın gözü dolmuyor değil.

Tüm söylenenlere katılıyorum bende. Bu videoyu gördügümden beri ulastırabildigim kadar fazla insana ulastırmaya calısıyorum, umarım bir yararımız dokunur, inşallah kurtulur bu sevimli dostlarımız. İnsanlarda katlediliyor ama öyle yada böyle insan oglu kendi cıkarı icin baskalarına zarar verebilen bir canlı(masum insan öldürülmelerini kastetmiorum burada, zaten bir insanı öldürebilen hayvana hiç acımaz), ama yunuslar ya da dıger hayvanlar dogal dengeyı korumaktan baska yaptıkları ne var ki boyle katledılıyorlar anlamıs degılım.

Bazen kendimizi cok etkisiz goruyoruz ama asla degiliz..
Bir kisi bile dunyayi degistirebilir derler ya hep..
Bikmadan usanmadan calismaliyiz hayvanseverler olarak...
Daha cok paylasmaliyiz...

Geri