Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Doymak nedir bilmiyorlar..!! Ne yapacağımı şaşırdım..

eftelya85

Yeni Üye
Arkadaşlar, benim iki tane kapluşum var. Son zamanlarda iyice coştular, doymak nedir bilmiyorlar.. Akvaryumun içinde devamlı çırpınıyorlar, bizi görünce hele de yem kutularını görünce daha da fazlalaşıyor. Neredeyse köpek gibi arka ayaklarının üzerine dikiliyorlar.. Normalde verdiğim yemden çok daha fazlasını veriyorum ama doymuyorlar bir türlü. Ama yemin fazlası da zararlı, onu da biliyorum.Önceleri doyduklarında yem atsam bile yemiyorlardı.Şimdi neredeyse yem için birbirlerini yiyecekler.. Ne yapmam gerekiyor?

eftelya85' Alıntı:
Arkadaşlar, benim iki tane kapluşum var. Son zamanlarda iyice coştular, doymak nedir bilmiyorlar.. Akvaryumun içinde devamlı çırpınıyorlar, bizi görünce hele de yem kutularını görünce daha da fazlalaşıyor. Neredeyse köpek gibi arka ayaklarının üzerine dikiliyorlar.. Normalde verdiğim yemden çok daha fazlasını veriyorum ama doymuyorlar bir türlü. Ama yemin fazlası da zararlı, onu da biliyorum.Önceleri doyduklarında yem atsam bile yemiyorlardı.Şimdi neredeyse yem için birbirlerini yiyecekler.. Ne yapmam gerekiyor?

Suya mürekkep baligi kemigi veya yumurta kabugu atip fazlada ilgi göstermemek. Yapmaniz gerekenler budur doymuyorlar diye kafaya takmayin siz kutunun hepsini verseniz yine doymazlar bu yüzden fazla ilgi göstermeyin takmayin. Onlar mürekkep baligi kemigi veya yumurta kabuguyla ugrassinlar.

Kaplumbagalarada ne kadar verseniz yer ama önemli olan yeteri kadar vermek=)
Fazlasını verirseniz obez olabilirler sonra eski haline dönmesi bayağ zor olur..

ölmezler balık gibi ama obez olurlar o küçük kollarının bacaklarının araları tombiş tombiş olur sonra kafasını falan çekemez

keşke benim kapluşumda öyle olsa. geldiğinden beri daha bi lokma bişey yemedi satım.

RE: Doymak nedir bilmiyorlar..!! Ne yapacağımı şaşırdım..

Alimasi gerekiyor diye biliyorum geldiginde 2 haftada yemeye bilir ama benimki hemen ilk günü birsürü yemeye basladi. Demekki bazi kaplumbagalar daha cesaretli.

Gereken miktardan fazlasını vermeyin isteseler bile. Yem yerine yeşillik, meyve ya da sebze verebilirsiniz. Günlük normal miktarda yemle beraber yeşillik ve meyve vermenizin zararı olmaz.

Zamanla alışır ve yemeye başlar yeni almışsanız kaplumbağanızı. Sağlıklı ise bir kaç güne alışacaktır muhtemelen.

Geri