Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Doymuyor :)

meritiko

As 3 Üye
Benim Sülüman yem yediği veya yemediği zamanda bile elimi akvaryumun camına değdirdiğim zaman elimi görüp ısırmaya çalışıyor :) Ayrıcada parmağı takip ediyor.Bunların hepsi açlık belirtisi.Fakat yemini verdiğim zamanda aynı şeyi yapıyor.Sizce neden olabilir?Ama elimden yemeyide sevmiyor :).Çok değişik bir kaplumbağamam var.Sizce bu neden olabilir?

İçgüdüsel olarak verdiğiniz tüm yemleri yemek isteyecektir. Sizi gördüğü zaman yem isteyecektir. Doğal bir durum. Boynu hariç kafası kadar vermeniz kafidir. Fazlası tavsiye edilmez. Obeziteye kadar gidebilir.

Sakın doymuyor, çok aç, ona acıyorum falan gibi davranışlarda bulunmayın. Eğer her istediğinde yem verirseniz obez olabilir. Ben de onların o akvaryum camı tırmıklama numarasına kanmıştım ilk başta. Ama ne oldu? Gümüş obezite oldu. Düzenli bir beslenmeye geçerek yavaş yavaş zayıflatıyorum onu. Bayağı zayıfladı. Eğer düzenli bir program yaparsanız ve istediğinde daha çok yem vermezseniz hem düzenli beslenir, hem de obezite olmaz, bir süre sonra da vazgeçiyor bu yaptığından.

Tamam zaten artık çok vermemeye kafasının hacmi kadar vermeye çalışıyorum.Vitaminli olarak 2 günde bir vermem yeterli değil mi?

:D:D kapluşların beni çok güldürdüler :D valla umuta dünyayı ver yine yer :D ama yağmur vermiyor da yiyemiyor şişko adayı kapluşum benim O.O

Geri