Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dünyanın en büyük kaplumbağası

vamp_betl

As 1 Üye
Bingöl'de yol yapım çalışmaları esnasında toprak altında yaşayan 6 ton ağırlığında devasa bir kaplumbağa bulundu.

Genç ilçesinin Servi bölgesinde yol yapım çalışmaları esnasında bulunan dev bir kaplumbağa herkesi hayrete düşürdü.

Kamyon ağırlığındaki 6 tonluk dev kaplumbağayı görenleri hayrete düşürdü. Kaplumbağa, vinç yardımıyla kamyona yerleştirip önce Diyarbakır'a oradan İzmir'e gönderildi.

Yetkililer dev kaplumbağanın toprak altında nasıl yaşadığı ve kaç yaşında olduğu konusunda incelemelerde bulunacağı belirtildi.
ben de 10cm'lik kapluşlara büyük diyordum.bu ne ya?beni bile yer.:p

fotoyu koyamamışım.hımm.

virüslü diyo :eek:

İnternetten baktım görüntülerine muhteşem birşey ya :) ...

99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 yaşındadır heralde.:)

Cvp: Dünyanın en büyük kaplumbağası

bir kaplumbağanın o kadar büyümesi imkansızdır muhtemelen kimyasal vb.maddelerden dolayı öyle büyük olmuştur

Cvp: Dünyanın en büyük kaplumbağası

http://www.youtube.com/watch?v=W7Vjq9-YApY

Geri