Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Düşme

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Kaçak bugün akvaryuma örttüğüm örtüye tırmanıp kaçtı, ilk defa böyle bişey yaptığına şahit oldum. 1.5 metre yüksekten sırt üstü bi patiğin üstüne düştü, düştüğü yer yumuşaktı ama düşerken bi yere çarptı galiba tak diye ses geldi. Tamamen inceledim hiçbir şeyi yoktu bir çizik bile, akvaryuma koydum gayet normal yüzüyordu. İçten bir kanama, sorun olur mu?

Birşey olmaz. Mesafe çok değil.

Darbeye bağlı dış kısımda hasar yoksa yüzerken bacakları eskisi gibi hareket ettiriyorsa ve dışkısı bordo yada kanlı değil ise sorun yoktur.

Yalnız o kaçtığı noktayı güvene al. Kaçtıkları yeri unutmazlar. Yine kaçmayı deneyecektir.

Dediğim gibi örtüye tırmanmıştı örtüyü kaldırdım, şuan hiçbir sorun yok gibi yüzüyor yem yiyor vs

Yavru hayvanlarda kabuk esnek olduğu için darbeyi absorbe eder. Yetişkinlerde kabuk sert, kalın ve ağırdır. Düştüğünde kırılma yada çatlama olmasa bile baş yada ayaklar dışarıda iken üstüne düştüğünde dokuları ezer. İç organ hasarları daha yüksek yerlerden düştüklerinde oluşur ki bu noktada kabukları da ağır hasar görür.

Cvp: Düşme

ya ben yeni uye oldum acil konu acmam lazim ? Nasil acabilirim? goremiyorumda ?

Ana sayfadan ilgili konuya girip sayfanın sağ üst ve alt kısmında yeşil renk "yeni konu" butonuna basarak açabilirsin. Cepten giriş yapıyorsan üstteki büyük harfli yazıya tıklayarak anasayfaya geçebilirsin.

Geri