Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

(EDİRNE)Pati Petshop Su Kaplumbağası Satış Koşulları

Cvp: (EDİRNE)Pati Petshop Su Kaplumbağası Satış Koşulları

olabilir change.org sitesinin yurtdışı platformunda uluslararası boyutta imza kampanyası ile dünya pazarına satışı yasaklandı ama çin içinde bu hüküm geçerli mi bilmiyorum.

bu hayvanların vebalini nasıl ödeyecekler bilmiyorum bu hayvanlar o insanlardan öteki tarafta hesap soracak ozman ne yapacaklar çok merak ediyorum hepsi hayvan sevgisinden yoksunlar kendini onların yerine bir koy bakim sen onların yerinde olmak istermiydin istemezdin sana yapılmasını istemeiğin şeyi neden başka canlıya yapıyorusn anlamıyorum...

Uzakdoğu'da özellikle softshell kaplumbağalar besin olarak kullanılıyor.Yani uzakdoğudaki imalathaneler ülkemizdeki kesimhaneler gibi çalışmakta.Çoğu süpermarketlerde canlı canlı kesim işlemi yapıldığına da şahit oldum.PETA'nın bu konuda çalışmaları olsa da olay kültüre ve dış politikaya kadar uzandığı için temsilcisi olduğun ülkenin talimatları doğrultusunda elin kolun bağlanabiliyor.Bu durum özellikle Amerika için geçerli olsa da bir genelleme yapmak yanlış olmaz ki Amerika'daki çiftliklerde yapılan muamele de bundan farklı değil.Bir de Red Eared Slider'ın evcil hayvan olarak ticaretinin,ihraç eden ülkedeki kaplumbağa sahiplerinin kaplumbağalarını belirli bir boya geldikten sonra doğaya salması ile ortaya çıkan ekolojik sistemin tehdidi durumu da uzun vadede farklı bir politika izlenilmesine yol açmakta.Her ne kadar CITES ya da ülkelerin ilgili birimleri bu konuda önlem alıp yaptırım uygulasa da bir şekilde değirmen döndürülüyor.

çinde tesco markette file içinde tek tek standda satılıyordu. şu an satış deevam ediyor mu bilmiyorum. onun içinde imza kampanyası yapılmıştı.

Bugün Edirne Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden gelen geri dönüş maili:
Pembe Köşk Apartmanı No:32/1Baca/Edirne adresinde bulunan işyerinde yapılan denetimde su kaplumbağası satışının yapılmadığı tespit edilmiştir.
Bilgilerinizi rica ederim.

Nazan TÜRKARSLAN
İl Müdürü a.
H.S. ve Y. Şb.Md.V.
Demek ki bilgileri oldu kaplumbağaları ne yaptılar kim bilir..

Geri