Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ekipman seçimlerim

anarxia

Elmas 1 Üye
merhaba arkadaşlar, 2 tane kaplumbağam var, daha küçükler, fakat ben yine de onlara en uygun ortamı sağlamaya çalışıyorum, şu anlık iyi sayılmayacak bir ortamları var, 1 hafta sonra 100 veya 150 litrelik bir tank ile birlikte alacağım ekipmanları sizlerle paylaşmak istedim, böylece yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi alabileyim. uzun bir araştırma sonucunda yaptım seçimlerimi...

gün ışığı ve ısı verecek olan lamba:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=152&urn=8035

ultraviyole floresan:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=152&urn=4522

ayışığı ve ısı verecek gece lambası:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=152&urn=8037

ek yem:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=28&urn=1241

ana yem:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=3472

ısıtıcı:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=7587

iç filtre:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=2833

en kısa zamanda da bir dış filtre almayı düşünüyorum, aklımda eheim 2213 var. buyrun yorumlar ve tavsiyelerinizi alayım...

Cvp: ekipman seçimlerim

hayırlı olsun

seçimleriniz iyi

Her şeyini hazır etmişiniz bravo
İyi bir hayvan seversiniz
Seçimleriniz iyi gönül rahatlarıyla bunları kullanabilirsiniz:smile:

100 150 litre akvaryumdan bahsediyoruz o iç filtreyle temiz kalması imkansız gerçi küçükler demissiniz ama o büyüklükte bir akvaryumda hemen büyüyeceklerdir sizi tavsiyem tabiki dış filtre ben 125 litre tankımda 3 kaplumbağa güçlü bir iç filtre ve dış filtre ile bile istediğim temizliği sağlamak ta zorlanıyorum dış filtre ye paranız yoksa şelale filtre alın ama şunu söyleyeyim büyüdüklerinde o akvaryumda dış filtresiz olmaz.

bu arada kuru alan içinde o lamba çok pahalı bence normal 1 milyonluk ampüllerlen oluyorken 15 milyon vermek bence mantıksız:smile: ama sizin kararınız tabikide:hih:

bu saydıklarımın haricinde her şey mükemmel:t65y:

Çok güzel ürünler seçmişsiniz. Ancak bir kaç konuda fikir verebilirim. Exo terra ısınma lambası bence çok parlak. Juen petden fişe takıp bakarak aldım, ama ilave olarak JBL neod. olanlardanda aldım. JBL tavsiye ederim.

Dış filtre olarak 2215 alırsanız daha da iyi verim elde edersiniz. Ben 96 lt olan sistemimde kullanıyorum ve çok memnunum.

Birde bu kadar iyi seçimlerde ısıtıcı da daha iyisi seçilebilirdi. Tabi bunuda kullanabilirsiniz.

bersan160' Alıntı:
100 150 litre akvaryumdan bahsediyoruz o iç filtreyle temiz kalması imkansız gerçi küçükler demissiniz ama o büyüklükte bir akvaryumda hemen büyüyeceklerdir sizi tavsiyem tabiki dış filtre ben 125 litre tankımda 3 kaplumbağa güçlü bir iç filtre ve dış filtre ile bile istediğim temizliği sağlamak ta zorlanıyorum dış filtre ye paranız yoksa şelale filtre alın ama şunu söyleyeyim büyüdüklerinde o akvaryumda dış filtresiz olmaz.

bu arada kuru alan içinde o lamba çok pahalı bence normal 1 milyonluk ampüllerlen oluyorken 15 milyon vermek bence mantıksız:smile: ama sizin kararınız tabikide:hih:

bu saydıklarımın haricinde her şey mükemmel:t65y:

anlıyorum, zaten mesajımda da belirttiğim gibi en yakın zamanda iyi bir dış filtre almayı planlıyorum, o ampül seçimi konusunda sanırım haklısınız fakat iş bir canlının yaşamına gelince pimpirikleşiyorum nedense ve en iyisini istiyorum, tabi şu varki dediğinizi yaparak dış filtreye veya iç filtreye bütçe açabilir ve o ekipmanları daha iyilerinden alabilirim, 1milyonluk dedikleriniz tam olarak hangisi oluyor, spot lamba falan diye duydum ama elektrik-elektronik bilgim kaplumbağa bilgimden daha iyi sayılmaz :)

1 milyonluk diye tabir ettiğim çoğumuzun evlerde kullandığı sarı ampüllerdir fakat onların soft diye tabir edilenkeri var üssü beyaza boyalı onlar daha iyi olur ama artık piyasada bulmak çok zor öncelikliniz o olsun ama yoksa düz olanlardanda alabilirsiniz 40 ile 60 wat arasında olsun sıkııntı olmaz dış filtre konusunda ise kim nederse desin bütçen varsa eheim alacaksın aslında hepsi aynı sadec bazısı sesli çalışır bazısı sessiz çalışır sizi 4 marka tavsiye edeyim bunlar kolay kolay arıza yapmaz eheim tetra fluval dophin bu markaları uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz ama tabi paran varsa eheim al ben tetra kullanıyorum:rolleyes:

Cvp: RE: ekipman seçimlerim

AEK' Alıntı:
Çok güzel ürünler seçmişsiniz. Ancak bir kaç konuda fikir verebilirim. Exo terra ısınma lambası bence çok parlak. Juen petden fişe takıp bakarak aldım, ama ilave olarak JBL neod. olanlardanda aldım. JBL tavsiye ederim.

Dış filtre olarak 2215 alırsanız daha da iyi verim elde edersiniz. Ben 96 lt olan sistemimde kullanıyorum ve çok memnunum.

Birde bu kadar iyi seçimlerde ısıtıcı da daha iyisi seçilebilirdi. Tabi bunuda kullanabilirsiniz.

öncelikle teşekkürler sözleriniz, tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için. eğer ki ısınma lambası olarak bu 1liralık normal ampülleri kullanmaz isem söylediklerinizi kesinlikle dikkate alacağım. param olsa en iyilerini alırım hiç üşenmeden ve düşünmeden fakat bir 2215 ve eheim gibi iyi bir markanın ısıtıcısı işin içine girdiği zaman fiyat benim için yükseliyor, ayrıca ısıtıcıların tek görevi ısıtmak olduğu için naçizane fikrim herhangi bir sorun çıkarmayacağı yönünde. tekrar tekrar teşekkür ederim herşey için.

bersan160' Alıntı:
1 milyonluk diye tabir ettiğim çoğumuzun evlerde kullandığı sarı ampüllerdir fakat onların soft diye tabir edilenkeri var üssü beyaza boyalı onlar daha iyi olur ama artık piyasada bulmak çok zor öncelikliniz o olsun ama yoksa düz olanlardanda alabilirsiniz 40 ile 60 wat arasında olsun sıkııntı olmaz dış filtre konusunda ise kim nederse desin bütçen varsa eheim alacaksın aslında hepsi aynı sadec bazısı sesli çalışır bazısı sessiz çalışır sizi 4 marka tavsiye edeyim bunlar kolay kolay arıza yapmaz eheim tetra fluval dophin bu markaları uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz ama tabi paran varsa eheim al ben tetra kullanıyorum:rolleyes:

dış filtre için yaptığınız tavsiyeyi kesinlikle dinleyeceğim, bu 4 marka arasından cebime ve istediğim performansa uygun bir tanesini almaya çalışıcağım. ampül olarak ise soft olanların 50w unu alsam sanırım iyi olur, kuru alana kaç cm uzakta bırakılması gerekli acaba?

Ben teşekkür ederim. Gayet detaylı bir şekilde yaklaştığınız belli.
Ben Ehaim Jager olanları tek bir sebepten aldım. Güvenlik için. Tetratec ısıtıcı da kullanıyorum. Ancak Eheim kaçak anında elektriği kesme özelliğine sahip. Yani ileride kaplumbağa bunu kırsa bile çarpılma riski yok. Bunu önermemin amacı ısıtıcı patlamalarının bu kış çok yaşanmış olması.

Filtre konusunda bende sırasıyla arkadaşın tavsiyelerine katılıyorum. Özellikle ilk üç. Bende bir 96 lt olanda tetratec ex600 var. Şimdi olsa ex700 olanı alırdım. Bir 96 lt olanda da eheim 2215 var. 2213 de düşünmüştüm ama şimdi biraz daha harcayarak iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Tetratec tende memnunum ama bana klasik eheim leri çok önerince onu da aldım. Gerçekten sepetliye göre daha iyi bir verimi var. Ama hangisini alacaksanız biraz büyük akvaryumlara göre olanı almanızı öneririm.

Genelde seçimleriniz ve kuracağınız sistem için sizi şimdiden tebrik ederim. Şanslı kaplumbağalar :)

Birde mesafe olarak sanırım 25 cm 31-33 derece arası için uygun ısıyı sağlayacaktır ama siz genede derece ile ölçüm yapıp ufak ayarlamalar yaparsanız garanti olur.

AEK' Alıntı:
Ben teşekkür ederim. Gayet detaylı bir şekilde yaklaştığınız belli.
Ben Ehaim Jager olanları tek bir sebepten aldım. Güvenlik için. Tetratec ısıtıcı da kullanıyorum. Ancak Eheim kaçak anında elektriği kesme özelliğine sahip. Yani ileride kaplumbağa bunu kırsa bile çarpılma riski yok. Bunu önermemin amacı ısıtıcı patlamalarının bu kış çok yaşanmış olması.

Filtre konusunda bende sırasıyla arkadaşın tavsiyelerine katılıyorum. Özellikle ilk üç. Bende bir 96 lt olanda tetratec ex600 var. Şimdi olsa ex700 olanı alırdım. Bir 96 lt olanda da eheim 2215 var. 2213 de düşünmüştüm ama şimdi biraz daha harcayarak iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Tetratec tende memnunum ama bana klasik eheim leri çok önerince onu da aldım. Gerçekten sepetliye göre daha iyi bir verimi var. Ama hangisini alacaksanız biraz büyük akvaryumlara göre olanı almanızı öneririm.

Genelde seçimleriniz ve kuracağınız sistem için sizi şimdiden tebrik ederim. Şanslı kaplumbağalar :)

Birde mesafe olarak sanırım 25 cm 31-33 derece arası için uygun ısıyı sağlayacaktır ama siz genede derece ile ölçüm yapıp ufak ayarlamalar yaparsanız garanti olur.

peki bu ürün hakkında ki yorumunuzu alabilir miyim?
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=12861

birde dış filtre buldum, fiyatı diğer dükkanlara göre daha iyi ama bu sefer de güvenilir bir site midir diye aklımsa soru takıldı...

mailto:/detay.asp?id=4277&CatID=576

evet kardeşim güvenilirdir am genede bi arayıp stok teğit edin aynı filtre var bende aynı kutulsunudan bunlar 2011 modelleri muslukları değişmiş olanlar eskileri su sızdırıyor
Bu modeli uygundur fiyatıda uygun ben 160 a almıştım ama şunu bilin dış filtreyi aldım olay bitti diye bir şey yok düzenli olarak su çekip yerine temiz su koymalısın

Düşündüğünüz sisteme gayet uygun ekipmanlar.

Geri