Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El Yapımı Dip Temizleyici

Güzel bir çalışma olmuş ancak su yutma riskinden bahseden (ve haklı olan) arkadaşlar için bir öneride bulunayım. Çok fazla kalın olmayan bir hortumu alın. İki ucunu ve hortumu akvaryumun içine batırın. (içinde hiç hava halmamalı tamamen su ile dolmalı, yoksa çalışmaz.) (Hortum çok uzun olmamalı, 1 metre yeterli gibi normal bir akvaryum için) Daha sonra Hortumun bir ucunu tek elinizle kapatın. kapattığınız ucu akvaryumdan dışarı çıkartın ve diğer uç hala suda kalsın. Bu okada önemli olan şu; Aktarım yapacagınız kap, akvaryumun hizzasından aşağıda olmalıdır. Ne kadar aşağıda olursa, basınç okadar artar. Boşaltımı yapacağınız leğene doğrulttuğnuz hortumun ucunu bırakın. Su hiç durmadan akacaktır. Ben evde bu şekilde temizliyorum.

Cvp: el yapımı dip temizleyici

Güzel ve basit bir tasarım. Paylaşım için teşekkürler.

Cvp: el yapımı dip temizleyici

Şeffaf bir boru kullanırsak sorun yok bence

Cvp: El Yapımı Dip Temizleyici

o pis suyu yutmanın riskini bile almamak lazım

ağızla çekmek yerine labratuarlarda kullanılan damlalıkların ucundakı kucuk pompa yı kullanabiliriz..

kolayı var hortumu alcaksınız lavoboda ağzına kadar doldurcaksınız hortumun 2 tarafınıda elinizle kapatcaksınız sonra hortumun bir tarafını akvaryuma bir tarafınıda kova yada şişeye tutacaksınız ilk akvaryuma soktuğunuz hortumu bırakcaksınız sonra kova yada şişeye olanı sonrada zaten hortum suyu çeker ve pislikleride alın size dip süpürgesi :D

Geri