Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

elden yedirmek..

errhan

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar kaplumbağalarımı elden yediriorum bu yüzden sanırım sudaki yemleri yemiyolar.. ya da biri yese dieri yemıo.. biri aç dieri tok oluyo yanii.. bide elimle yem verirken hep elimi ısırıyolar bu normal bişeymiş.. sudan yemeleri için ne yapabılırım...

Bu alıştırdıktan sonra zor bir şey... Benimki de yem sudaysa sanki kör gibi, burnunun dibindekini göremeyip hala elime uzanıyor... Hem elinizden yemesi şu an için daha iyi, su fazla kirlenmez ve aranızdaki sevgi bağı... Çok büyüyene kadar sorun yok... Sonra kopartacak o ayrı konu.. O yüzden bıraktırmak isterseniz yavaş yavaş deneyin.. Mesela sürüngen yem kabı edinin ve kuru alana içi su dolu bir şekilde koyun... elinize yemi alığ kaplumbağayı kaba çektikten sonra yemi oraya atın...

evet aynı sizin dediğinz gibi önündeki yemi görmüyo ve benım elime bakıyolar.. söylediğiniz denicem umarım işe yarar yoksa büyüyünce parmaklarımı koparabilirler:p

Size bir tavsiye odadan cikin !! Sizi gormeyince yemini gorur ve yer ama yok degisik yedirme sistemi istiyorsaniz. Marketten karides alip onlari minik parcalara kesip yumurta kabuguna koyup suya birakmak etrafina bir kac karides parcasi koyun sizi goremedigi bir yere durup onu izleyin ister 2 saat sonra bulsun yine sabirla bekleyin. Ben ilk barlarda boyle yaptim super oluyor benimki cok disiplinli yada ac suya yem attigimda bir sansini deniyor sonra anliyor elden vermicemi gozunun onundekini goruyor :D okadar korlesmedi. Deneyin bu taktigi derim.

Ben yumurta kabuğunu denedim de kabuğa yem gözüyle baktı saldırdı kabuk boğazına,falan takılır diye aldım geri çünkü ciddi ciddi kırık uçlarını ısırdı...

Birsey olmaz yumurta kabugunda kalsiyumda var. Elimde gaga tasi olmayinca yumurta kabugu atiyorum.

Merak etmeyin alışmış olsalar da suya attığınızda en sonunda yerler. Siz görmezken yiyor olabilirler muhtemelen. Bir de suda fazla beklemiş yemleri yemezler. Birden fazla kaplumbağa olduğunda en iyi yol elinizden vermektir yemleri, sudan yemelerini beklediğinizde biri aç biri tok kalabilir. Vaktiniz varsa bence elinizden vermeye devam edin suya attığınızda da fazla vermemeye dikkat edin.

benim kaplumbağam tek olduğu için suya atıyorum ve hemen yiyor önceden elimle yediriyordum sonra iyice büyüyünce kendi haline bıraktım yemlerini suya attım sadece haftada 2 kez bakımını yapıp koyuyorum sabah kalktığımda yemini veriyorum ve bu siteye geliyorum

ben elımle yedırıyorum 1 aydır ama son gunlerde yem yerıne parmagıma saldırıyor dırek bu sabah yemını verırken yıne oyle oldu ve ısırdı bırakmadı kucuk olmasına ragmen baya acıttıgını soyleyebılırım bırakması ıcınde baya ugras verdım bu ılerde bır sorun olurmu yanı bu saldırgan davranısının bır sebebı varmı yoksa normal mı ılerıde tabıkı elımle yedırmıycem ama merak edıyorum yanıtlarsanız sevınırım

Sorun olur tabii ki önce gıdıklama sonra cimdikleme sonra ısırma ve en son koparma devirleri... Benimki ısırma devrinden koparmaya geçti geçecek, parmağımda izler bırakıyor, nadiren de olsa deri kaldırma oluyor... ama yine de elimden veriyorum mazoşist gibiyim galiba acı çekmekten hoşlanıyporum... :D :D :D

benımkıde bu gıdısle koparma asamasına gecıcek gıbı bu kadar cabuk buyudugune sasırıyorum belkıde sureklı ılgılendıgım ıcın buyudugunu anlayamadım:)

Geri